Ahmeda (18) obvinili z útoku v metru a jde před soud. Razie v Londýně a okolí pokračují

720p360p
Autor: jer, ČTK - 
22. 9. 2017
16:11

Britská policie v pátek obvinila z pokusu o vraždu osmnáctiletého muže, údajného pachatele pumového útoku v londýnském metru z minulého týdne. Muž jménem Ahmed Hassan podle policie minulý pátek umístil bombu ve stanici metra Parsons Green. Exploze zranila třicet lidí.

Ahmed Hassan byl zadržen minulou sobotu v britském Doveru, odkud odplouvají trajekty do Francie. Kromě něj byl podle dřívějších zpráv minulý víkend zadržen jednadvacetiletý muž na londýnském předměstí Hounslow.

V úterý a ve středu pak policisté zatkli tři muže ve velšském městě Newport, v noci na čtvrtek byl v Londýně zatčen sedmnáctiletý mladík. Razie na různých adresách budou podle policistů pokračovat ještě několik dnů.

Ahmed Hassan má ještě v pátek odpoledne stanout před soudem v londýnském Westminsteru. Tři další osoby z šestice zadržených jsou stále ve vazbě, ale obviněny zatím nebyly.

Dva zadržené ve čtvrtek policisté z vazby propustili. Od počátku vyšetřování londýnská policie naznačovala, že za výbuchem podomácku vyrobené nálože je zřejmě víc než jeden pachatel.

Video Útok v Londýně: V této tašce někdo odpálil výbušninu. - Sylvain Pennec
720p 360p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa