Trump má Kima plné zuby. Uvalí sankce na všechny, kdo zkusí s KLDR obchodovat

Autor: pet,ČTK - 
21. 9. 2017
19:15

Americký prezident Donald Trump oznámil sankce namířené proti osobám a firmám obchodujícím s KLDR a bankám financujícím a umožňujícím obchod se Severní Koreou.  Ve čtvrtek v New Yorku prohlásil, že i čínská centrální banka zakázala bankám obchodovat se Severní Koreou vedenou diktátorem Kim Čong-unem.

Americkému ministerstvu financí dává prezidentův nový exekutivní příkaz právo vystavit sankcím jakoukoli zahraniční banku, která vyřizuje finanční transakce spojené s obchodem s KLDR. Restrikce podle Trumpa postihují i severokorejské obchodní a dodavatelské sítě.

„Zahraniční banky budou stát před jasnou volbou: buď budou obchodovat se Spojenými státy, nebo zprostředkují obchod se zločinným režimem v Severní Koreji,“ řekl Trump při oznamování svého rozhodnutí. „Tento (severokorejský) režim už nadále nemůže počítat s ostatními ve svých obchodních a bankovních aktivitách,“ dodal.

Video Severní Korea versus USA - Info.cz
720p 360p

„Náš nový exekutivní příkaz odřízne Severní Koreu od finančních zdrojů, které jí umožňují vyvíjet ty nejsmrtonosnější zbraně, které lidstvo zná,“ řekl Trump novinářům před obědem, který uspořádal pro japonského premiéra Šinzóa Abeho a jihokorejského prezidenta Mun Če-ina.

Americký prezident při kritice Pchjongjangu podstatně zostřil svůj slovník už v úterý, kdy promluvil k účastníkům Valného shromáždění OSN. Řekl, že pokud bude KLDR ohrožovat Spojené státy, ty nebudou mít jinou možnost, než Severní Koreu zcela zničit. Poděkoval zároveň Číně a Rusku za podporu při prosazení sankcí vůči Pchjongjangu. Severokorejský ministr zahraničí Ri Jong-ho označil Trumpův projev za „štěkání psa“.

Rada bezpečnosti OSN počátkem minulého týdne jednomyslně schválila nové sankce proti Severní Koreji kvůli šestému a doposud nejsilnějšímu jadernému testu, který země provedla 3. září. Rezoluce byla již devátou svého druhu od roku 2006 a zakazuje KLDR export textilu, což je druhá největší severokorejská vývozní položka po uhlí. Dále například zakazuje dovoz zemního plynu a kondenzátů do KLDR a omezuje také Severokorejcům dovoz ropy.

 

Doporučujeme
1912 ( 22. září 2017 06:39 )

váleční zločinci a diktátoři US táhněte do p..le na vás je třeba toho Kima!!!! !!!

carmin ( 21. září 2017 21:43 )

prezident asad požaduje aby fašistické usa a spol okamžitě opustilo území sýrie , jsou tam jako okupanti a spolupachatelé islámského státu ,zdá se že eu nato, osn tyto americké okupace ńevadí USA = hitler fašistické zlo vybombardovalo další nemocnici v sýrii čr drží tlamu, osn, eu, nato drží tlamy a podporují válečné zločiny usa Invaze do Iráku v březnu 2003 byla ilegální a odporovala mezinárodnímu právu. Před britským výborem pro vyšetřování irácké války to dnes tehdejší hlavní poradce ministerstva zahraničí Michael Wood přes milion a půl obětí okupace usa fašistické zlo USA má přes 800 okupačních vojenských základen ve více než 130 zemích světa , nepřetržitě vyvolává války, občanské války a sponzoruje a vytváří teroristy: alkajda CYCLONE, CONTRAS Nikarague, banderovští náckové Ukrajina 2014 , ujgurští islamisti mají sídlo vedení v USA , 200 let terorismu USA: Přehledný seznam všech amerických válečných zločinů, teroru a válek http://olser.cz/9947/200-let/ USA jsou obludný fašistický zločinný režim, světový okupant a zakladatel desítek teroristických organizací, dvě světové války a stovky lokálních válek způsobili demokrati ,kapitalisti kteří založili NSDAP , fašismus, klerofašismus, vojenskou juntu jako formy nadvlády nejbohatších ,stamiliony obětí , Zločiny kapitalizmu ,mučení ,otroctví, vykořistování, stovky válek , https://www.youtube.com/watch?v=nDr4buQ9qjg masakr dětí v USA Kent state Ohio 4.5 1970 fašistická diktatura USA masakruje děti https://www.youtube.com/watch?v=FakLUusNlXc Ekonomický vrah: Manuál ,arabské jaro alkajdy CIA ,barevné revoluce CIA,teroristické puče CIA 1989 https://www.youtube.com/watch?v=pHqc-YgbsVg Pravda o pokusech na lidech z odtajněných spisů USA Dokument CZ HD https://www.youtube.com/watch?v=hVcLhCoAkA8

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa