Šest mrtvých po záplavách v Itálii: Utopila se i rodina s dětmi

Autor: jer, ČTK - 
10. 9. 2017
14:52

Nejméně šest obětí si vyžádaly záplavy v toskánském městě Livornu, které vyvolaly prudké noční deště. Další tři lidé jsou pohřešováni. Informoval o tom v neděli web deníku La Repubblica s odvoláním na místní hasiče.

Kolem druhé hodiny ranní udeřily na město prudké deště, za čtyři hodiny napršelo 400 milimetrů vody. Několik rozvodněných říček posléze toto přístavní město zatopilo. Voda protékající ulicemi unášela vozy.

Čtyři z obětí byli členové jediné rodiny – dítě, jeho rodiče a dědeček zůstali uvěznění v přízemí domu. Další tělo bylo nalezeno v místě poškozeném sesuvy půdy. Jeden člověk zemřel při autohavárii, k níž došlo během lijáku. Další tři osoby se pohřešují, uvedli hasiči.

Úřad pro civilní ochranu vyhlásil druhý nejvyšší stupeň ohrožení ve Florencii. Bouře, které se spustily v sobotu večer nad severoitalskou Ligurií, se přesouvají směrem na jih.

Prudké deště v neděli ráno zatopily i ulice hlavního města Říma. V důsledku byly uzavřeny některé ulice, části metra nejsou v provozu a některé z jeho stanic byly zavřeny.

Video Šest mrtvých po záplavách v Itálii: Utopila se i rodina s dětmi - Reuters
360p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa