Češi neutekli před hurikánem: Krajanům v USA půjde v noci o život!

Autor: Jiří Krušina - 
9. 9. 2017
22:05

Nejhorší noc v životě prožijí lidé na Floridě, kam míří nejsilnější hurikán za několik desetiletí pojmenovaný Irma. Přímo na Key Westu, který je nejjižnější částí poloostrova, zůstala v jednom z domů zabarikádovaná skupinka Čechů. Myslete na ně! Půjde jim o život.

Mladí Češi se na příchod hurikánu připravili. „Zabednili jsme okna. Koupili vodu, baterky, jídlo. Zažil jsem před 20 lety povodně na Bruntálsku, které kompletně zničili vesničku, kde jsem žil. Počítám, že to bude podobné,“ řekl Dan Vávra (33).

Hurikán Irma má v USA první oběť. Stal se jí muž, který spadl ze střechy při zabezpečování svého domu proti blížícímu se vichru. „Pán bohužel spadl z pěti metrů na hlavu. Nebylo mu pomoci,“ pokračoval Vávra.

Video Takhle to vypadalo na Floridě krátce před hurikánem Irma - Dan Vávra
360p

Desítky tisíc lidí z jihu Floridy prchají. Cesty jsou ale ucpané. Mnozí si dali auta do vyšších míst, aby je voda nezatopila. Nejsilnější nápor bude mít dle meteorologů hurikán nad ránem. „Náš dům je z betonu a dle norem by měl vydržet i pátý, tedy největší stupeň hurikánu. Hasiči i záchranáři jsou připraveni. Přesto myslete nejen na nás, ale všechny obyčejné lidi, které čeká děsivá noc,“ dodal Vávra, který bude Blesk.cz aktuálně informovat do doby, než dojde k výpadku proudu a signálu.

Video Hurikán Irma zasáhl Karibik - Reuters, Hudebnibanka.cz
720p 360p

Doporučujeme
mord ( 10. září 2017 12:08 )

Podle tvých ubohých žvástů v českém bulváru je možné s určitostí usoudit, že jsi mimořádně zakomplexovaný hlupák. Nepřeji nikdy nikomu nic špatného a lidí na Floridě je mi líto, ale ty si tu hurikánovou, horkou placku se systémem zdravotnictví na úrovni rozvojové země opravdu zasloužíš Tak šup nakrmit želvičky ať si to pak užiješ jako ti šťastní na těch lehátkách moulo

balika ( 10. září 2017 10:44 )

Jasně, nejsou letové kapacity, tak se to musí řádně nadražit, aby mohli odletět jen ti bohatí.

petr11 ( 10. září 2017 09:32 )

.... ano, funguje a proto jsme na prahu 3.sv.války

zdenekk_informatik ( 10. září 2017 08:48 )

Příroda vrací Americe pouze to, co Amerika jako největší znečišťovatel životního prostředí na světě, přírodě dala. A to je přece demokratické, nebo ne?

balika ( 10. září 2017 08:47 )

Kapitalismus není pro lidi, na cizím neštěstí se nejvíce vydělává. Letenky měly být naopak zlevněny, aby co nejvíce lidí mohlo odletět do bezpečí.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa