Lidské hyeny! Policie chytá pachatele „ohavných rabování“, obětí bouře Harvey je 30

Autor: ČTK,mah - 
30. 8. 2017
06:34

Počet mrtvých při hurikánu Harvey vystoupal už na třicet, uvedl Zhe New York Times. Počet hlášených obětí se však dle různých zdrojů liší. Během noci přibyly další tři hlášené oběti z texaského okresu Harris. Americké úřady se přitom obávají, že počet obětí stále není konečný. Vedle toho se řeší i obavy z rabování.

Bilance obětí hurikánu zatím není konečná a úřady se obávají, že po opadnutí vody objeví větší počet mrtvých. Televize Fox News ve svém propočtu uváděla v úterý nejméně 15 mrtvých, přičemž do bilance započítala i šestičlennou rodinu, která údajně utonula ve voze.

Počet mrtvých během rozsáhlých záplav nejméně na třicet. S odkazem na místní zdroje z Texasu to napsal The New York Times. Agentura AP uvádí, že mrtvých je 18, houstonský server Chron píše, že mrtvých je více než 20. Bilance obětí hurikánu zatím není konečná a úřady se obávají, že po opadnutí vody objeví větší počet mrtvých.

Server Chron přinesl jména identifikovaných obětí. Jsou z texaských okresů Harris, kam spadá Houston, dále z Galvestonu a Montgomery. Podle newyorského listu je mezi mrtvými šedesátiletý houstonský policista Steve Perez, který se utopil v autě, když jel do služby.

Harvey je nejsilnějším hurikánem, který Texas zasáhl od roku 1961. Živel na pevninu udeřil v noci na sobotu prudkými dešti a větry přesahujícími rychlost 210 kilometrů za hodinu. Nad pevninou nicméně již během soboty zeslábl na tropickou bouři. Odhaduje se, že živel napáchal největší škody v historii USA.

Obavy z rabování

Starosta Houstonu, který rekordní záplavy tvrdě postihly, vyhlásil přitom zákaz nočního vycházení, aby zamezil hrozícímu rabování v evakuovaných budovách. Opatření bude platit každou noc do odvolání od půlnoci do 5:00 místního času, upozornil Sylvester Turner. Termín posunul, aby umožnil záchranářům pokračovat ve vyprošťování lidí z míst odříznutých velkou vodou.

Velitel houstonské policie Art Acevedo vzkázal potenciálním zlodějům: „Nejezděte do Houstonu, protože vás chytíme. A ujišťuji všechny, kdo se pokusí těžit z příležitosti, že je to ohavné a že uděláme vše pro to, abyste dlouho nespatřili denní světlo.“ Stanice CNN ohlásila, že 14 zlodějů už bylo zatčeno.

Pomohlo se tak již více než 13 tisícům lidem v Houstonu a jeho okolí. Naposledy museli svoje domovy opustit právě obyvatelé okresu Harris, kteří žijí v okruhu 2,4 kilometru od chemického závodu francouzského koncernu Arkema. Místní hasiči upozornili, že opatření je preventivní z obav, že by mohl v závodě vypuknout požár, ze kterého by se mohl rozšířit toxický dým.

Bouře se vrací nad pevninu

Houston navíc trápí nedostatek míst pro evakuované, o pomoc se zřízením nových středisek proto požádal federální vládu. Celkově již vyhledalo nouzové ubytování více než 17 tisíc lidí. V největší houstonské hale sloužící k různým masovým akcím a výstavám se ubytovalo 9000 osob, což je dvojnásobek oproti plánovanému počtu.

Během dneška by se Harvey podle meteorologů měl nad pevninu opět vrátit, a to v oblasti hranic Texasu s Louisianou, které zalévá hustý déšť. Situace v Houstonu zůstává kritická. Hladina vody ve městě se navíc může ještě zvýšit, neboť kapacita ochranných nádrží Addicks a Barker je plná. Voda v nádrži Addicks pak od úterý volně přetéká přes hráz.

Doporučujeme
georg7 ( 30. srpna 2017 11:59 )

Urcite v tom maji prsty negri ...

repelos ( 30. srpna 2017 11:42 )

Kačer Dónald,odvolej flotilu od Koreje a pošli je k Texasu. Chtělo by se říci prst boží,ale jak na svi.ňu to vždy obserou obyčejní lidé. Židovské ku.rvy mají rezidence na kopcích Hollywoodu. Tam se chystají i naše vládní hyeny a honóra,až senm vlítnou černé opice. Jinak už jsi ,i po těch volebních silných až velmi silných slovech zkrotl jak jak Jarinek, jako každý US prezident,už hopsáš jak tajtrlík ,jak mocní dirigují. Zkrátka vybral jsi si mezi životem a mozkem na sedadle jako J.F.K.

sores ( 30. srpna 2017 10:38 )

Hyenám okamžitě sekat ruce. Jen zrůda dokáže krást u postiženého!

VincenzoMakaluzo ( 30. srpna 2017 09:55 )

Vono fut vo ho*uno de.Ale gdybi dorazyl eště ten hurikán Džóny,nebo gdybi se ten koreánckej Kymčok najednou utrch a dal ránu,to bi potom bilo eldo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa