V Rotterdamu zrušili kvůli teroru koncert kapely „Alláha“. Našli dodávku plnou bomb

Autor: bud,ČTK - 
23. 8. 2017
22:30

Nizozemská policie kvůli teroristické hrozbě zrušila ve středu koncert americké rockové skupiny v Rotterdamu. Podle starosty města se nedaleko místa konání akce našla dodávka se španělskou poznávací značkou, ve které byly plynové bomby. Zda nález a varování před teroristickou hrozbou nějak souvisí, není jasné, uvedla agentura Reuters.

Varování před nebezpečím dostali Nizozemci od španělské policie. „Policie považovala informace za dostatečně vážné na to, aby se po dohodě s organizátory rozhodla zrušit akci,“ uvedla rotterdamská policie v prohlášení.

Podle starosty přístavního města Ahmeda Aboutaleba policisté zadrželi řidiče dodávky, která stála nedaleko místa konání koncertu a ve které se našly plynové láhve. Není jasné, zda hrozba a nalezená dodávka nějak souvisí, uvedl Aboutaleb.

Údajná teroristická hrozba se týkala koncertu americké rockové skupiny Allah-Las, který se konal v kulturním centru v bývalém obilném silu Maassilo. V době evakuace koncert ještě nezačal.

Kapele píší muslimové z celého světa

Allah-Las je čtyřčlenná hudební skupina z kalifornského Las Vegas. V loňském rozhovoru poskytnutém britskému listu The Guardian její členové uvedli, že si jméno obsahující arabské slovo pro boha vybrali proto, že chtěli „posvátně znějící“ název. Neuvědomili si prý tehdy, že by to mohlo někoho urážet.

„Dostáváme e-maily od muslimů ze Spojených států i z celého světa, kteří píší, že je to uráží, ale to vůbec nebyl náš záměr,“ řekl tehdy frontman skupiny Miles Michaud. „Píšeme jim zpět s vysvětlením, proč jsme si vybrali takové jméno, a oni většinou pochopí,“ dodal.

Doporučujeme
arne127 ( 24. srpna 2017 14:05 )

Je tak dál.Když si tam tu muslimskou špínu natáhli tak ať se nediví.Patří jim to já je nelituji špína zůstane taky špínou.

repelos ( 24. srpna 2017 09:05 )

redakce Blesku je hromada pitomců, s gramatikou na štíru, I-Y všechno jedno.Ale lhát,manipulovat,vymývat mozky jim jde na jedničku.

repelos ( 24. srpna 2017 09:02 )

Už se.re.te strachy?? jestli ty černé krvelačné opice nevypakujem z Evropy tak za pár let nebude nic.Ani fotbal,ani tenis ani ho.vno a lidi zabarikádovaní a posraní doma.

mrdounberlusconi ( 24. srpna 2017 07:01 )

hmmm oni to zpetne pochopili muslimove tak ze jim pristaveli dodavku plnou bomb i když plynových

diskutujici ( 24. srpna 2017 06:48 )

Dobry navod na to, jak zrusit jakoukoliv akci. Postavim pobliz dodavku a je vymalovano.

Zobrazit celou diskusi
Další videa