Ztracená novinářka zemřela v ponorce: Pohřbil jsem ji v moři, přiznal majitel

Autor: base, ČTK - 
21. 8. 2017
23:15

Zohavené ženské tělo našla v úterý dánská policie v rámci pátrání po pohřešované švédské novinářce na pobřeží nedaleko Kodaně. K objevu došlo nedlouho poté, co dánský majitel amatérsky postavené ponorky Peter Madsen, který čelí podezření z neúmyslného zabití žurnalistky Kim Wallové, vyšetřovatelům přiznal, že žena zemřela na palubě jeho stroje. Údajně se tak stalo při nehodě a on ji následně pohřbil v moři.

Novinářku Wallovou naposledy viděli, jak vstupuje na Madsenovu ponorku, o níž psala reportáž. Vynálezce původně tvrdil, že Kim Wallová sice na jeho plavidle byla, ale později z něj vystoupila. Zda patří nalezené ženské tělo právě pohřešované Švédce, zatím není jasné. Nepodařilo se ho zatím identifikovat. Chybí mu totiž hlava, nohy i ruce.

Dánské a švédské námořní úřady v rámci vyšetřování zmizené Wallové zmapovaly cestu ponorky v zátoce Köge a v úžině Öresund z osudné noci v polovině srpna a do oblasti nacházející se mezi oběma zeměmi byli několikrát vysláni potápěči. Po těle novinářky dnes pátrali mimo jiné za pomoci sonarů. Policie bude v hledání pokračovat i v následujících dnech.

Třicetiletá reportérka Wallová nastoupila do Madsenovy ponorky 10. srpna, loď se ale později potopila. Madsen se zachránil, Wallová však byla od té doby nezvěstná. Ve vraku ponorky její tělo nalezeno nebylo. Madsen až doposud tvrdil, že ženu vysadil ještě před nehodou v Kodani. Policie ho ale vzhledem k nesrovnalostem v jeho výpovědi obvinila z neúmyslného zabití novinářky, napsal dánský tisk.

Video První záběry Hlístouna červenohřívého (Mořského hada) - YouTube
360p 240p

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa