Teror v pronajatých autech? Británie hledá způsob, jak to zastavit

Autor: vei/ČTK - 
21. 8. 2017
07:31

Velká Británie chce udělat přítrž zneužívání pronajatých vozidel k terorismu. Podle nedělního prohlášení britského ministerstva dopravy chce zjistit, jak by mohly být nápomocné půjčovny aut. Reaguje na sérii evropských teroristických útoků provedených pronajatými automobily na pěší, naposledy minulý čtvrtek ve španělské Barceloně.

Británie zvýšila počet zábran na mostech a některých místech v centrech měst, aby se tomuto druhu násilí pokusila zabránit. Od března země zaznamenala už čtyři útoky, z nichž tři provedlo vozidlo, které záměrně vjelo do chodců, připomněla agentura Reuters.

Video Do davu lidí v centru Barcelony najela dodávka. Lidi zachvátila panika - https://twitter.com/OldBlackHack/status/898206012909465601
360p

Britské půjčovny vozů provádějí již nyní předtím, než vozidlo zájemci půjčí, různé kontroly. Ověřují, zda má řidičský průkaz, jeho totožnost a platnost kreditní karty.

Na zhoršenou bezpečnostní situaci v Evropě o víkendu již reagovalo italské ministerstvo vnitra. Nařídilo místním úřadům, aby pronajaté vozy sledovaly. Přeje si, aby každé zapůjčení nákladního auta bylo nahlášené místní policii.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa