Desítky Čechů čekají už 32 hodin v Egyptě na odlet. Travel Service měl tři poruchy

Autor: jer, ČTK - 
20. 8. 2017
22:15

V egyptské Hurghadě uvízly kvůli poruše letadla společnosti Travel Service desítky klientů cestovní kanceláře Fischer. Odlétat měli v sobotu odpoledne, v neděli odpoledne však stále byli v egyptském hotelu. Někteří z nich si stěžovali na špatnou komunikaci ze strany cestovní kanceláře Fischer. Její mluvčí Jan Bezděk řekl, že delegáti klientům poskytují maximum informací, o dalším postupu ale musí rozhodnout společnost Travel Service. Letecký dopravce poslal v noci do Hurghady tým techniků, kteří pracují na opravě.

Letadlo mělo z Hurghady odlétat v sobotu ve 14:35 do Bratislavy. „Po prvním hlášení závady jsme seděli v letadle asi tři hodiny, než přišli technici. Poté letadlo odrolovalo, ale závada se ohlásila zase. Byli jsme proto vpuštěni zpět do letištní haly, dostali jsme pití a kousek bábovky,“ řekl jeden z turistů Jiří Polášek. Znovu se lidé do letadla prý dostali až večer, ale problém se objevil opět, a tak byli po půlnoci odvezeni do hotelu.

„Jde o problém s letadlem, který ale řeší Travel Service. Turisté jsou nyní na hotelu, mají zajištěnu stravu all inclusive a je o ně postaráno,“ řekl Bezděk. Mluvčí Travel Service Vladimíra Dufková v neděli odpoledne sdělila, že v noci do Egypta odletěl tým techniků s náhradními díly. „Teď probíhají opravy a testy,“ podotkla.

Polášek si stěžuje, že turisté nemají dostatek informací. Nejprve byl podle něho odlet posunut na nedělních 09:00, posléze na 12:30, pak 17:00 a poslední čas je 23:00.

TÝKÁ SE TENTO PŘÍPAD PRÁVĚ VÁS? NAPIŠTE NÁM NEBO POŠLETE FOTOGRAFIE NA TIP@BLESK.CZ

„Neměl bych problém s tím, kdyby řekli, že tu budeme dva dny a potom letíme. Ale tohle odsouvání se nám nelíbí,“ řekl. Někteří lidé se navíc podle něho už bojí znovu do stejného letadla nastoupit. „Naši delegáti jsou s klienty ve spojení a snaží se je o vývoji informovat. Vše ale záleží na tom, kdy bude moci letadlo do vzduchu a o tom musí rozhodnout letecká společnost,“ dodal Bezděk. Zatím nemá od Travel Service informaci, kdy bude letadlo schopné odletět.

Travel Service patří do skupiny Unimex Group, necelý poloviční podíl v dopravci drží čínská investiční společnost CEFC. Loni společnost přepravila téměř 6,3 milionu cestujících. Firma na trhu působí od roku 1997. Je lídrem v charterové dopravě v ČR, na Slovensku a v Maďarsku, významný podíl trhu má v Polsku. Zároveň je spolumajitelem Českých aerolinií, ve kterých drží 34procentní podíl.

Letadlo mělo technické potíže, pilot s ním dokázal přistát na dálnici mezi auty

Video Letadlo mělo technické potíže, pilot s ním dokázal přistát na dálnici mezi auty - youtube.com/ Thomas Lupski
720p 360p

Jak žádat aerolinky o odškodnění a na co si dát pozor? Čtěte ZDE

Doporučujeme
surfer ( 21. srpna 2017 04:28 )

ten hňup asi pro ně dělal, že je tak vychvaluje, debil si myslí, že když tam vyprazdňoval ty hajzlový nádrže, tak ovládá snad i lítání! Češi používají jen samý, levný šroty a střepy, které jiné společnosti už dávno vyřadily, já lítám pouze se spolehlivou Lufthansou - servis, údržba, obsluha - všechno perfektní, ne jak ty český stewardky, který mají při obsluze otrávený a natažený ksichty až k pyči!

surfer ( 21. srpna 2017 04:19 )

a ještě se zkrachovaným Fišerem, ten používá starý šroty a střepy letadla, který kdysi nakoupil jako vyřazený a teď s tím akorát nasírá lidi na dovolené. Jo kdo chce kam, pomozme mu tam!

Jamianova ( 21. srpna 2017 02:42 )

 Hele... My letíme vždy s tou samou Ck... Už léta... Jsme vždy maxim spokojeni... A ta cestovka léta jen s TRAVEL servis... Tak co jako mám udělat? Z SK létají z TRAVEL servis a mají bageta a pití... Z Prahy máme jen vodu... A co se jako mám....? Letadlo se může pokazit i u jiný společnosti..

Jamianova ( 21. srpna 2017 02:38 )

 Letěli jsme s TRAVEL servis 6x. Vždy bez potíží... Vždy let do 3h. R. 2015-piti dle omezeného výběru +bageta, 2016 - absolutně nic k pití ani k jídlu... R. 2017- jenom rozlévana voda 150ml na poptávku... Jinak jsme si všechno kupovali za šílene peníze.... Cca kafe 60,male plech. Pivo 60, džus 500ml - 60, bílé víno do 200ml - 100-120kc, bageta 100-120kc, sendvič 110-120kc, orisky-buraky 60kc...sak jo... Dáš... Protoze máš hlad a řízen... Hlavně, že aspoň něco prodávají... Do Turecka a Bulharska jsme si koupili i Malbora levný v letadle... Do Řecka už neprodávají v letadle... Jinak jsme letěli téměř vždy načas... Jen z Turecka meskali to 50min. Zatím dobrý... Když koukám na ty zpoždění a my si do letadla nikdy nebereme ani mikiny ani kecky, ponožky ani dlouhé kalhoty.. Protože nám je vždy v letadle teplo... Jsme oblečení nálet o...asi už budu příbalovat obléká pro případ kynuti na letišti... Brrrr

egyptanka ( 20. srpna 2017 21:23 )

Desítky blbých Čechů. K tomu není co dodat.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa