Řidič dodávky smrti z Barcelony zřejmě žije a je na útěku. Policie má nového podezřelého

Autor: všm,ČTK - 
19. 8. 2017
13:05

Řidič dodávky, který ve čtvrtek při teroristickém útoku v Barceloně zabil 14 lidí, je možná stále naživu a na útěku. Podle zpravodajského serveru BBC News to uvedla španělská policie. Ta prý nyní pátrá po Younesi Abouyaaqoubovi, jehož španělská média označují za předpokládaného řidiče vozu.

Původně byl za klíčového podezřelého považován 17letý Moussa Oukabir, který byl mezi pěti muži, jež policie zastřelila při pozdějším útoku ve městě Cambrils západně od Barcelony.

Podle policie podezřelí plánovali sofistikovanější útoky. Při středečním výbuchu ve městě Alcanar ale přišli o materiál na bomby, takže místo toho provedli jednodušší atentáty za použití automobilů. Bezpečnostní úřady jsou přesvědčeny, že útoky v Barceloně a městě Cambrils byly dílem teroristické buňky čítající nejméně 12 členů.

V sobotu brzy ráno policie prohledala při pátrání po třech zbývajících členech buňky dva autobusy ve městech Girona a Garrigás na severozápadě Katalánska. Nikoho ale nenašla. Oznámila také, že v Alcanaru provedla sérii kontrolovaných explozí.

Podle agentury AP po podezřelých pátrá také policie na jihu Francie. Podle některých informací španělsko-francouzskou hranici možná přejel vůz, který si pronajal jeden z členů islamistické buňky. Francouzi zavedli na hranici mimořádné kontroly.

Nový podezřelý?

Dvaadvacetiletý Abouyaaqoub se narodil v Maroku a žil ve městě Ripoll severně od Barcelony. Policisté v Ripollu zatkli tři lidi, další člověk byl zadržen v Alcanaru. Tři zatčení jsou Maročané, jeden je Španěl.

Za hlavního podezřelého, který najel v Barceloně do lidí, byl považován Oukabir. V pátek pozdě večer ale policejní šéf Josep Trapero místní televizi řekl, že teorie, podle níž byl řidičem dodávky on, "má nyní menší váhu".

List El País napsal, že roste přesvědčení, že hlavním podezřelým je Abouyaaqoub.

Oukabira policie podezírá, že použil bratrovy doklady k pronajmutí dodávky, která byla použita při barcelonském útoku, a další, jež byla nalezena o několik hodin později ve městě Vic severně od Barcelony a jež měla sloužit jako únikové vozidlo.

Policisté v pátek ráno zastřelili ve městě Cambrils pět útočníků, včetně Oukabira, poté, co tam při útoku automobilem zabili jednu ženu a zranili šest dalších lidí. Policie identifikovala tři z pěti usmrcených útočníků - byli jimi 18letý Said Aallaa, 24letý Mohamed Hychami a Oukabir.

Oukabirův bratr Driss byl mezi třemi lidmi zatčenými v Ripollu. Údajně se sám přihlásil policii s tím, že se na útocích nijak nepodílel a že doklady mu byly ukradeny.

Atentáty v Katalánsku si vyžádaly celkem 14 obětí. Zranění utrpěla více než stovka lidí z 35 zemí světa, dvanáct jich podle dnešního sdělení úřadů zůstává v kritickém stavu a 24 ve vážném. Mrtvé kromě Španělska potvrdila už Itálie, USA, Kanada, Belgie a Portugalsko. Mezi zraněnými jsou mimo jiné občané Francie, Německa, Británie, Rumunska, Rakouska, Turecka či Maroka. Filipínská vláda oznámila, že se pohřešuje sedmiletý filipínský chlapec. Jeho matka utrpěla vážná zranění.

Video Drastické záběry z Barcelony: Na zemi leží zranění i mrtví lidé. - https://twitter.com/LauraLoomer/status/898214133581172738
360p

Doporučujeme
wp2t ( 19. srpna 2017 16:26 )

S nacistama máš pravdu (faš byl Mussolini), ale Hitler miloval islám pro jeho agresívní útočnost. V německém vojsku bylo mnoho muslimských divizích, byly vytvořeny dokonce speciální elitní muslimské divize ss. Společné protižidovské smýšlení, ... (Mimochodem malá odbočka - původní obyvatelstvo Evropy je důsledně pronásledováno za popírání holocaustu, chtělo by se to zeptat na tuto otázku ktekéhokoliv příchozího migranta.Ale to by se to provalilo jakse chtějí přizpůsobit.) A dále z druhé světové války situace na blízkém východě, kdy místní vládci využívali německou podporu pro svržení nadvlády anglánů.(Al-Kajlání) Přes snahu nejen organizace hate free přepsat dějiny a znehodnocovat fakta o příslušnosti tehdejších svobodných(nepodléhajícím anglánům) muslimů k ose Berlín-Řím-Tokio se fakta o obdivu k Hitlerovi a dokonce jejich jednání zachovala, ale jsou zastrčena hluboko v trezorech pro použití, kdyby tahle apokalypsa náhodou nevyšla. Samozřejmě, že to i tenkrát úlisní muslimáci hráli na obě strany a dnes jsou veřejně k dohledání hlavně doklady o jejich boji ve francouzských legiích a na straně anglánů, samozřejmě ovšem za příslušný úplatek, který se už dnes neuvádí. (Například vláda nad městem či jinejma čtyřma stanama.) Dokumenty o skutečné situaci na blízkém východě 2. světové války jsou dnes těžko k dohledání, chtěl jsem ti tady dát odkaz na stránku, ale přestože jsou to historická fakta, jsou to fakta která se nehodí současnému komunistickému vedení EU a nebudu tady na to upozorŇovat bo už to několikrát nahlásili a smázli. Najdi si to případně sám podle výše uvedeného jména.

mislivec ( 19. srpna 2017 15:32 )

Lidi zlenivěli a zdegenerovali. To radši budou riskovat, že chcípnou v rezortu v Egiptě na dovče a financovat arabáše, než by vyrazili bojovat do lesů.

mislivec ( 19. srpna 2017 15:29 )

Národní socialisti byli NACISTI. nikoli fašisti. Nějak to pleteš. Můžeš uvést příklad, kdo a přesně s kým spolupracoval? Spousty musulmanů třeba padlo ve Francouzský armádě proti skopčákům.

mislivec ( 19. srpna 2017 15:26 )

V Turku vraždil taky aláh - je veliký!!!!!!!!!!!!!!!

pepen. ( 19. srpna 2017 15:07 )

Nebojte ono těch dodávek bude více a bude jich tolik, že už se za ruce držet nepřestanete. Ještě, že u nás na vsi není promenáda La Rambla. A když strčí slimák nebo černý makak rypák do vrátek, tak kulobrok to jistí.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa