Aby ochránil syna, udělal ze sebe štít. Při teroru v Barceloně zemřel i Bruno

Autor: Mii - 
19. 8. 2017
05:00

Bruno Gulotta (†35) byl se svojí ženou Martinou (28) a jejich dvěma malými dětmi v Barceloně na dovolené. Když ve čtvrtek v podvečer vyrazil na procházku do Las Ramblas, ocitl se s nimi přímo v centru útoku. Místo paniky ale duchaplně zakročil a skrčením ze sebe udělal lidský štít, kterým ochránil svého staršího potomka. Na místě zemřel. Jeho rodina díky jeho oběti přežila bez zranění, píše britský web Mirror.

Marketingový expert Bruno Gulotta byl mezi prvními oběťmi, které španělská policie spolehlivě identifikovala. Podařilo se jí to i díky tomu, že zvěsti o jeho hrdinském činu se začaly rychle šířit.

Bruno, držící za ruku svého malého syna, byl uprostřed Las Ramblas, když se proti němu plnou rychlostí začala řítit dodávka. Jeho žena Martina, která držela v náručí jejich druhé dítě, stála opodál. Před dodávkou tak stačila bezpečně uskočit. Bruno ale nemohl, a bylo mu jasné, že pokud nezakročí, zemřou se synem oba dva. Skrčil se a udělal se sebe štít, kterým svého potomka ochránil. Pohltil totiž celou sílu útoku.

Zpravodajský server Il Fatto Quotidiano o události informuje trochu odlišně. Podle něj staršího syna zachránila Martina. Když prý viděla, že se na ně řítí dodávka, strhla ho k sobě.

Video Drastické záběry z Barcelony: Na zemi leží zranění i mrtví lidé. - https://twitter.com/LauraLoomer/status/898214133581172738
360p

Jisté ale je, že Martina se svými dětmi byla svědkem toho, jak Bruno se zakrvácenou hlavou a zlomenýma nohama na zemi umírá. La Stampa píše, že z toho byla tak v šoku, že jediné, co v telefonátu do Itálie byla schopna říci, bylo „Bruno je pryč“.

Kolegové uctili památku

Bruno pracoval jako marketingový expert ve společnosti Tom’s Hardware v severní Itálii. Jeho kolegové za něj v pátek drželi minutu ticha. „Bohužel jsme během čtvrtečních nešťastných událostí ztratili přítele a jednoho z nejlepších lidí, co jsem kdy potkal,“ napsal Brunův šéf na Facebook.

Šéf také slíbil, že Brunově rodině pomůže. Podle něj je hrozné, že malá Aria, které je sedm měsíců, nikdy nepozná svého otce. „Všichni, kteří s Brunem komunikovali, ať už to byli dodavatelé nebo zákazníci, byli překvapení jeho laskavostí a profesionalitou. Měl neobvyklý dar,“ dodal.

Barcelonský útok si vyžádal nejméně 14 mrtvých a přes 130 zraněných. Podle dosavadních informací mezi nimi nejsou žádní Češi, i když i oni byli na místě.

Video Do davu lidí v centru Barcelony najela dodávka. Lidi zachvátila panika. - https://twitter.com/OldBlackHack/status/898206012909465601
360p

Doporučujeme
surfer ( 19. srpna 2017 13:35 )

nebuď naivní, lidi jsou blbí, to raději budou zapalovat svíčky, držet se za pazoury a smutnit, než by vzali do pracek motyky, rýče, krumpáče, vidle a vyšli konečně zlikvidovat tu politickou sebranku, která to všechno zavinila, co se dnes v Evropě děje.

gabreta ( 19. srpna 2017 13:14 )

Jestli to není třeba dobrý na to, aby se lidi naštvali a jednou po vždycky ty Bruselský zmetky vykopali z jejich teplých míst!! A ono k tomu jednou dojde!

nanometr ( 19. srpna 2017 11:20 )

A proč si tedy západní země na své území tahají stále další a další muslimy?

an.manchester ( 19. srpna 2017 09:01 )

i jeho oblicej vyzaruje na fotografii, ze to byl mily chlap, mozna i vyjimecny, tto nepochopim, jak muze nekdo najizdet do lidi, kteri mu ani nemohli nic udelat spatneho, jen kvuli svinske ideologii islamu, ideologii krvelacneho boha, ale buh za to nemuze to z nej udelali islamiste krvelacnou stvuru bazici po krvi nevinnych obeti i deti. v Anglii po tech utocich vzal Anglican- nastvany dodavku a jel pred mesitu a par jich take pokosil. Ale to je je zase msta na dalsich lidech co take nic patrne zleho neprovedli, ale proste v nejakem bode clovek neunese to svinstvo kolem a jel jim to oplatit. A uz v Anglii nezautocili a sli do Spana si vrazdit. Ono je to dnes diky netu propojene vsude. Osobne si myslim, ze kluk co vrazdil mel necelych 18 let, nemohl byt jeste tak zkazeny, ale dnes je doba, kdy nejen ona ale deti sedi u pc a ja to videla jak dite zname je presne takove- rodice na nej nemaji cas a oni sedi u pc - a co delas Tomasku napr.? odpovi- " vrazdim cervaky"- pocitacove hry, nekdy docela brutalni velmi nasilnicke. A pak tyto tzv. pocitacove deti nemaji cit soucit, protoze de fakto vrazdi si od treba peti let, zavrazdi miliony Cervaku nebo miliony civilistu jako pocitacovy vojak nebo lupic. Pak vstane od pc a je mu 18, nekdo mu rekne, ze je treba vyzabijet neverici, ze oni take vrazdi v Syrii napr. - a sup sedne za volant a jako v pocitacove hre kosi lidi ti krici krev. Ale pratele- ani jsou na to zvykli z pc, tam jsou programky-nebo si koupi ja to videla co sjizdeji, jsou zvykli zabijet virtualne, pak neni problem jit a zabijet na zivo, je to podobne, ..virtualni zabijaci se stavaji skutecnymi.., jsou taci zase co nemeli pc a vycvicili je jako zabijaky islamsky stat, ale podstata je stejna- ztrati lidskost, nevadi jim krik obeti, nevadi jim spousta krve, nevadi jim utrpeni obeti, utrzene nohy, nebo rany ani bolest, potlacili schopnost emapatie vcitit se do obeti, neublizovat. Toto neni jen problem islamistu, deti nova generace je zvykla zabijet z virtualni re

naidka ( 19. srpna 2017 09:00 )

Španělé nechtěli normální turisty, tak teď mají ty nenormální.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa