Čech z Barcelony exkluzivně: Na ulici ležela poházená těla. Bylo těžké neplakat

Autor: Viliam Buchert, Jan Ignác Říha,Reflex.cz - 
18. 8. 2017
10:45

„Vždy jsem byl zneklidněný, když jsem v televizi viděl záběry teroristického útoku. Ale vždy to bylo z místa, kde jsem nežil. Teď mám obrázky chaosu, zmaru a nekonečného neštěstí přímo pod nosem. A je to daleko větší hrůza, než jsem si kdy dokázal představit,“ říká v prvních reakcích na teroristický útok v centru Barcelony Jan Ignác Říha, výtvarník Reflexu a autor většiny obálek časopisu, který dlouhodobě v tomto katalánském městě žije.

Bydlím kousek od ulice La Rambla, kde dodávka najela ve velké rychlosti do lidí a do cyklistů. Kdykoli jsem podobné záběry viděl v televizi, zmocnil se mě neklid, ale když jste přímo na místě, které velmi důvěrně znáte, je to daleko, daleko horší. Všude panuje chaos a napětí, policie uzavřela všechny blízké ulice, restaurace i slavnou tržnici La Boquería. My jsme se schovali domů a čekáme, jak se situace vyvine,“ řekl Jan Ignác Říha.

Podle prvních informací jsou na místě mrtví a zranění lidé. Španělský list El País psal o nejméně 13 mrtvých, ale podle všeho jich bude víc. Hlášeno je také několik desítek zraněných. „Mrtvá těla poházená po Ramble jsou pro mě naprostým šokem. Nějak to nedávám,“ svěřil se výtvarník Říha.

„Bylo těžké to psychicky unést, vydržet a neplakat. Tak jsem si dal panáka. Vlastně jich bylo víc,“ dodal.

CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE NA REFLEX.CZ

Video Do davu lidí v centru Barcelony najela dodávka. Lidi zachvátila panika. - https://twitter.com/OldBlackHack/status/898206012909465601
360p

Vše o útoku v Barceloně čtěte ZDE >>>

Doporučujeme
poblion ( 19. srpna 2017 07:18 )

No za chvíli to bude i u nás. Ještě trošku migrošů a už tu bude co jsme chtěli. A to ještě pořád nebude ono. Kdo to dělal kdysi s klíči cink, cink? Nevzpomínate si? necinkali jste taky?

hejhej ( 18. srpna 2017 19:42 )

Chybí mi k muslimským vrahům vyjádření Rozumka, Pánka a všech idiotů, kteří tahají zvrhlé muslimy do Evropy. Pořád těm pitomcůch nedochází, nebo za velké prachy nechtějí pochopit, že muslimové nás mají za otroky, podle koránu mohou beztrestně vraždit a znásilňovat.

carmin ( 18. srpna 2017 18:37 )

ve filmu USA Soukromá válka pana Wilsona jsou radikální islamisté ,mujahedini vylíčeni jako bojovníci za svobodu kterým fašistická diktatura USA posílala zbraně za miliardu dolarů ročně tajná operace CIA CYCLONE,terorismus = USA

carmin ( 18. srpna 2017 14:21 )

občané uklidněte se , podle čt jde o umírněnou opozici vyzbrojenou USA , která nahradí zlého asada, jako nahradili zlého kaddáfího

jiri.k ( 18. srpna 2017 13:27 )

Kdy už dojde lidem trpělivost a jako odvetu vyhodí do vzduchu nějakou mešitu plnou mohamedánů?

Zobrazit celou diskusi
Další videa