Mládě delfína se zatoulalo na pláž: Turisté ho utýrali kvůli selfie

Autor: lm - 
17. 8. 2017
19:50

Malý delfínek přišel o život kvůli neskutečné lidské hlouposti. Mládě se zatoulalo od matky do mělkých vod na jihu Španělska, kde si ho všimli i dovolenkáři na pláži. Na místo pomoci ale zvíře chytili a začali si s ním fotit selfíčka. Delfín ze stresu zahynul.

K incidentu došlo minulý pátek na pláži ve španělském Mojácaru. Mládě delfínka, které bylo stále závislé na mateřském mléce, se zatoulalo od matky a uvízlo v mělkých vodách. Lidé mají v takovém případě ihned volat ochránce zvířat, v tomto případě se ale začali chovat naprosto nepochopitelně.

Turisté začali mládě delfína hladit a předávali si ho, aby se s ním mohli všichni vyfotit. Ochránci zvířat na místo dorazili za 15 minut, delfínek ale bohužel zemřel. Podle organizace Equinac, která chrání mořskou faunu, mládě zabilo selhání plic a srdce, ke kterému patrně došlo kvůli stresu z lidí.

"Lidé jsou ta nejvíce iracionální stvoření ze všech. Mnoho z nich nedokáže soucítit s živým tvorem, který je vyděšený, hladový a bez matky. V záchvatu sobeckosti se s ním všichni chtěli vyfotit a pohladit si ho, i když zvíře trpělo stresem. Na fotkách jsou i děti, jak na zvíře sahají a nevědomky mu tak ucpávají dýchací otvor. Není to zvíře na hlazení," informovali ochránci zvířat.

Video: Hrdina zachránil delfíní mládě

Video Hrdina zachránil delfíní mládě - Facebook/Pelican Point Kayaking
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
rentierskej ( 18. srpna 2017 01:49 )

všem těm všivákům, co mají podíl na zbytečné smrti mláděte delfína přeji, aby je dostihl mor, tyfus a cholera za jejich bezbřehou blbost a BEZOHLEDNOST!

polib.mi.zadel ( 17. srpna 2017 22:55 )

Dementní lidé a dement co vymyslel selfie.

jardavozembouch ( 17. srpna 2017 20:17 )

lide jsou nejhloupejsi a nejzbytecnejsi tvorove na zemi a v sirem okoli.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa