Migrant po útoku na vojáky v Paříži nemůže k výslechu. Macron blahopřál policii

Autor: ČTK, pk - 
10. 8. 2017
13:38

Vyšetřovatelé pátrají po případných dalších komplicích zadrženého muže, jenž najel do skupiny vojáků. Migrant z Alžírska, kterého francouzská policie zadržela a těžce zranila, je stále v nemocnici a jeho stav mu neumožňuje, aby se podrobil výslechu. K incidentu se vyjádřil i prezident Emmanuel Macron. Poblahopřál k zásahu francouzské policii.

Francouzská média za podezřelého označují šestatřicetiletého muže, který zranil šest francouzských vojáků, z toho tři těžce na západopařížském předměstí Levallois-Perret.

Pachatelem má být přistěhovalec z Alžírska, kterého policie vedla v evidenci kvůli nezákonnému převaděčství. Francouzská tajná služba o něm záznamy nevedla. V zemi údajně měl povolení k pobytu.

Pokoušel se o útěk

Řidič napadl vojáky na pařížském předměstí a poté ujížděl po dálnici A16 na sever země. Snažil se uniknout směrem k Belgii, policie ho však dopadla. Protože se stále pokoušel o útěk, začala po něm střílet. S těžkými zraněními byl převezen do nemocnice. Při incidentu utrpěl také zranění jeden policista.

Muž bydlel v departementu Yvelines západně od Paříže. Motivy jeho útoku nejsou stále ještě oficiálně známy. Hospitalizován je v severofrancouzském Lille.

Protiteroristický odbor pařížské prokuratury vyšetřuje případ jako „pokus o vraždu úředních osob v rámci teroristické aktivity a ve spolupráci s dalšími pachateli teroristické trestné činnosti“.

Prezident Macron blahopřál policii

Prezident Emmanuel Macron ve středu večer na Twitteru „blahopřál policii, která zatkla pachatele útoku“. Vyšetřovatelé ho ale oficiálně stále evidují pouze jako podezřelého, protože zatím stoprocentně nepotvrdila, že útočník z Levallois-Perret je tou samou osobou, která byla zadržena na dálnici.

Zranění vojáci jsou v péči lékařů vojenských nemocnic, většinou utrpěli zlomeniny. Účastnili se bezpečnostní operace Sentinelle, kterou Francie zahájila v reakci na teroristické útoky v redakci časopisu Charlie Hebdo v lednu 2015.

Od té doby si útoky ve Francii vyžádaly 239 obětí, od poloviny loňského roku cílí – na rozdíl od Británie či Německa, kde také došlo k sérii útoků – hlavně na příslušníky bezpečnostních složek.

Útok na restauraci na severu Paříže. Více ve videu: 

Video Útok na restauraci na severu Paříže: Molotovův koktejl zranil 12 lidí - twitter.com
720p 360p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
m.rock ( 10. srpna 2017 14:53 )

No to je ultra *** potřeboval by místo blahopřání nakopat spíš do ***e.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa