Pašeráci zapřahají kradená auta za osly. Nestartují, aby nespustili GPS

Autor: dj - 
5. 8. 2017
17:28

Pašeráci vymysleli neobvyklý způsob, jak dostat svůj kontraband přes hranice. Auto zapřáhnou za muly a osly, kteří ho pak přetáhnou přes koryto vyschlé řeky Limpopo.

Jihoafrická policie zmařila pokus přepašovat luxusní auto do Zimbabwe, při kterém zjistila, jak se v minulosti pašerákům dařilo dostat ukradené automobily do zahraničí. Pachatelé pod pneumatiky mercedesu umístili kovové pláty, aby se auto zvířatům lépe táhlo. Jejich plán ale ztroskotal, když auto uvízlo v písku nedaleko města Messina. Po nezdařené krádeži pachatelé uprchli do Zimbabwe.

Velitel policie Motlafela Mojapelo oznámil, že se auto nacházelo ve vyschlé řece na hranici obou států, jednalo se o luxusní Mercedes Benz C220.  Není jasné, proč auto nenastartovali a hranice nepřejeli. Server BBC uvedl, že se pravděpodobně báli, aby je majitelé nevysledovali pomocí sledovacího zařízení, které se spustí při nastartování.

Není to první případ, kdy pašeráci použili tuto techniku převozu. V prosinci loňského roku bylo nalezeno ukradené vozidlo v Durbanu, tehdy policisté ve vyschlém korytu také objevili osly přivázané k autu. Ani v jednom z případů nedošlo ke zranění tažných zvířat.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa