Čech našel při potápění na Džerbě poklad! Dostal za to další dovolenou

Čech našel na Džerbě vzácnou kadidelnici.
Autor: ljš - 
20. 7. 2017
20:18

Užíval si krásy podmořského světa a najednou narazil na obrovskou vzácnost! Český turista našel při potápění v asi třímetrové hloubce na tuniském ostrově Džerba dobře zachovalou kadidelnici z období punských válek.

Čech, kterého tuniský server Kapitalis.com uvádí pod jménem Radek Šír, kadidelnici pocházející přibližně z třetího století př. n. l. našel 9. července, když se potápěl asi 90 metrů od břehu. V přibližně třímetrové hloubce si všiml zvláštního předmětu v písku.

O nálezu okamžitě informoval vedení hotelu, které na místo povolalo námořní gardu, s jejíž pomocí byl předmět vyzvednut. Archeolog Sami Ben Tahar pak potvrdil pravost předmětu a zařadil ho do období punských válek.

Kadidelnice je podle odborníků v dobrém stavu a zdobí ji hlava řecké bohyně plodnosti a sklizně Demetér. Zřejmě pochází ze Sicilie, odkud se dostala ke Kartágincům, kteří v punských válkách bojovali s Římany.

Na základě objevu českého turisty bude v místě zřejmě proveden rozsáhlejší průzkum. Nálezce byl za to náležitě odměněn. Hotelový management mu jako projev uznání nabídl další dovolenou.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
singhaja ( 21. července 2017 05:26 )

 SUPER, KONEČNĚ SE MŮŽE VYKADIT

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa