K prvnímu případu sexuálního obtěžování došlo v pátek, podle policie je podezřelým Iráčan. Ve druhém, sobotním případě jsou podezřelí ze sexuálního obtěžování 17leté dívky tři Afghánci.

V noci na neděli se podle policie shromáždil na slavnosti dav asi tisíce podnapilých mladíků. Někteří z nich házeli na policisty i kolemjdoucí lahve a poškodili také dva policejní vozy.

Policejní prezident Roland Eisele v pondělí na tiskové konferenci přiznal, že policisté neměli o víkendu situaci vždy pod kontrolou“. Ačkoli mezi lidmi, kteří působili problémy, byla řada migrantů, nebyli podle něj ve většině. V davu podnapilých útočníků byli především místní středoškoláci. „Tato eskalace násilí se nedala předvídat,“ bránil v pondělí nasazení policistů Eisele.

Incident ze Schorndorfu připomněl události ze silvestrovské noci roku 2015 v západoněmeckém Kolíně nad Rýnem, kvůli kterým policie přijala více než 1200 trestních oznámení, z toho přes 500 v souvislosti s činy sexuální povahy, včetně znásilnění. Většina podezřelých spadala podle prokuratury do obecné kategorie uprchlíka.

Výtržnosti probíhaly naposledy v Německu před pár dny na setkání skupiny G20

Video
délka: 01:10
720p 360p

„Vítejte v pekle.“ V Hamburku vzplály nejen vášně, demonstranti se střetli s policií. Reuters / hudebnibanka.cz: Wayne Murray, Timothy Elliot Larcombe - Dirty Money