Lenku pobodanou v Hurghadě operovali. Útočník zabíjel ženy kvůli plavkám

Autor: nka, ČTK, Jakub Veinlich - 
17. 7. 2017
14:15

Češka Lenka (36) pobodaná v egyptské Hurghadě má za sebou plánovanou operaci, zjistil Blesk.cz. Účetní z Rakovnicka při útoku utrpěla řezné a bodné rány na noze a zádech. Útočník, který nožem zabil dvě Němky a čtyři turistky zranil, se při výslechu odvolával na islámské právo šaría. Podle něho ženy nesmějí vycházet ven bez doprovodu mužského příbuzného a musejí chodit zahalené. Napsal to německý web NDR s odvoláním na egyptský deník Al-Šurúk.

Podle deníku muž také mluvil dobře německy a k obětem si nejdříve přisedl a zapředl s nimi rozhovor. Poté vytáhl nůž a ubodal je. Pak se vydal na další pláž, kde pobodal čtyři návštěvnice, mezi nimi i účetní Lenku (36) z Rakovnicka.

„Myslel jsem, že je to nějaký masér nebo že nám chtějí něco jen nabízet. Najednou jsem viděl, že vykřikla, že má v ruce něco a bodá ji. Tak jsem stál, on na mě zakřičel. Ji nechal, šel proti mně,“ řekl Lenčin přítel pro ČT. Když za útočníkem vyběhl, poranil si ruku. 

„Všichni lidi, co tam byli okolo, se snažili… Ale přece jenom asi trvalo déle, než přijel doktor. Přišlo nám to hrozně dlouho. Chtěli bychom co nejdřív domů, kdyby to šlo. Všichni nám drží palce,“ dodal.

Konec vstupenek na pláže pro místní

Podle informací z bezpečnostních kruhů útočník jednal na popud ISIS. Z oficiálních míst ale tato informace dosud potvrzena není. 

Egyptské úřady v souvislosti s útokem oznámily, že omezují vstup na pláže výlučně na hotelové hosty. Útočník se totiž na pláž dostal nejspíš na jednodenní vstupenku.

Video: Útočník zabíjel na hotelové pláži, za oběť mu padly dvě Němky

Video Krvavý útok v Egyptě: Mrtvé Němky a zraněná Češka - Twitter, Reuters a Hudba: Streets of Cairo, Studio Fontána, spol. s r.o.
720p 360p

Češka si v Egyptě pobude ještě tři čtyři dny

Pobodaná Češka má na léčení v Egyptě zůstat podle pondělním informací ještě tři čtyři dny, z Hurghady ji o víkendu převezli do nemocnice v Káhiře. A v Egyptě zůstali po pátečním útoku také Lenčin syn a přítel, kteří teď na náklady egyptské vlády bydlí v hotelu nedaleko nemocnice.

Pobodaná Lenka se podle české velvyslankyně Veroniky Kuchyňové Šmigolové cítí lépe a dostává léky na ředění krve. O víkendu za ní z Česka přiletěla maminka, která bydlí ve stejném hotelu jako přítel se synem.

„To, že se egyptské úřady takto starají, je myslím gestem, které je v tuhle chvíli zcela na místě. Nicméně stále doufáme, že se zdravotní stav mé sestry zlepší natolik, aby byl možný transport zpět do České republiky,“ uvedl pro Blesk.cz bratr pobodané.

Vše o útoku v Hurghadě čtěte ZDE >>>

Doporučujeme
montevideo ( 17. července 2017 19:24 )

V Egyptě již byly útoků proti turistům desítky. Jen pro příklad lednový útok v hotelu Bella Vista, luxorský masakr či řada útoků na Sinajském poloostrově. Po vítězství muslimského bratrstva tam nechali uprchnout na 20.000 trestnaců, kteří se tam dodnes potulují.

jorka ( 17. července 2017 19:16 )

V Česku kvůli víře určitě, ale neříkám že muslimské. Co ten Londýn, Paříž, Německo, New York a další? A kolik bylo těch případů v Egyptě? Asi jen jeden a kvůli tomu má v Česku vypuknout proti tomuto státu nějaká hysterie? Lidé se nenechali zmást a jak jsem četl, chystá se jich tam přes 260 000.

mesalina ( 17. července 2017 18:53 )

jako že v Česku někdo vraždil kvůli víře?

jorka ( 17. července 2017 18:44 )

A že někdo může jet do Londýna, Paříže, Německa, New Yorku nebo do míst v Česku, kde se stala nějaká vražda či útok na někoho, to také nechápeš?

y1xcvbnm ( 17. července 2017 18:24 )

no a co třeba je ještě pod těmi pytli, jak se asi tak vysprchují když jdou do bazénu , no, nevím nevím

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa