Chceme strop na migranty, burcují v Bavorsku křesťanští demokraté

Autor: ČTK,pk - 
17. 7. 2017
14:50

Bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) trvá na tom, aby Německo stanovilo horní hranici počtu migrantů, které ročně přijme. Cílem této konzervativní strany je, aby Německo přijímalo nanejvýš 200 tisíc migrantů ročně, řekl v pondělí předseda CSU Horst Seehofer. Požadavek zapracovala strana do svého programu před podzimními volbami.

CSU na svém požadavku trvá přesto, že německá kancléřka a předsedkyně sesterské Křesťanskodemokratické unie (CDU) Angela Merkelová stanovení horní hranice na počet ročně přijímaných migrantů odmítá. Tento bod se proto neobjevil ve společném programu konzervativní unie CDU/CSU před zářijovými volbami.

„Horní hranice zůstává cílem CSU,“ uvedl Seehofer před pondělním zasedáním předsednictva bavorské strany v Mnichově. Už neustálé opakování tohoto požadavku podle něj vedlo k posunu politiky spolkové vlády v Berlíně „naším směrem“, dodal.

Na rozdíl od loňského roku ale Seehofer odmítl učinit z požadavku na zavedení limitu počtu přijímaných migrantů podmínku pro vstup do povolební koalice. V současnosti se CSU s CDU podílí na koaliční spolkové vládě se sociálními demokraty. „Teď chceme především vyhrát volby,“ uvedl Seehofer. O všem ostatním se podle něj bude jednat po volbách, které se budou konat 24. září.

Jako dodatek ke společnému spolkovému programu konzervativních stran vypracovala CSU vlastní „Plán pro Bavorsko“, pomocí kterého chce oslovit voliče v největší spolkové zemi u hranic s Českem. Na dnešním zasedání předsednictva by měla strana program přijmout.

Podle agentury DPA, která se odvolává na zdroje z CSU, v „Plánu pro Bavorsko“ stojí, že „horní hranice 200 000 uprchlíků ročně je pro Německo nutná, aby bylo možné zajistit zdařilou integraci“.

Stanovení limitu počtu přijímaných běženců CSU spojuje kromě úspěchu integrace také se zastavením „zhoršování bezpečnostní situace“ a zvýšením „akceptace (migrantů) ze strany domácího obyvatelstva“. „Je naší povinností zabránit přetížení státu a solidární společnosti,“ stojí podle DPA v programu CSU.

Podívejte se na video agresivních migrantů:

Video Přistěhovalci obtěžovali v metru ženu. Když se jí starý pán zastal, zaútočili. - youtube.com
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa