Podle policie zatím nejsou hlášeny oběti na životech nebo materiální škody. Agentura AP však v neděli informovala, že plameny si místy vynutily evakuaci lidí z jejich domovů.

Hasičům se ještě stále nepodařilo uhasit požár u vsi Šestanovac ve východním cípu vnitrozemí, oheň je ale podle deníku Jutarnji Vijesti pod kontrolou.

Chorvatské pobřeží, které patří k oblíbeným letním destinacím, o prázdninách často sužují lesní požáry. Ty letošní jsou podle agentury AP považovány za jedny z nejhorších. O víkendu podle chorvatské agentury Hina u chorvatského pobřeží hořelo přibližně 352 hektarů lesa.

Lidé se před plameny ukrývali v moři

Oheň v noci na pondělí zachvátil i černohorské pobřeží na poloostrově Luštica na severu země, uvedl v pondělí chorvatský list Blic. Několik lidí se zde před plameny ukrývalo v moři, kde přibližně hodinu čekali na příjezd záchranářů.  Informace o obětech na životech ani zraněných ale hlášeny nejsou.

Úřady zde zahájily evakuaci, při níž záchranářům pomáhalo i námořnictvo, napsala agentura AP. Plameny se rychle šíří především kvůli suchému počasí a silnému větru.

VIDEO: Podívejte se na požár nad chorvatským letoviskem

Video
délka: 01:30
720p 360p

Požár lesa nad chorvatským letoviskem Podgora YouTube

Fotogalerie
7 fotografií