Merkelová chce do sporu s Tureckem o návštěvu vojáků vtáhnout NATO

Autor: ČTK, pk - 
17. 7. 2017
11:20

Kancléřka Angela Merkelová promluvila o sporu s Tureckem, které znemožnilo německým poslancům návštěvu svých vojáků na základně u města Konya. Berlín bude spolupracovat se Severoatlantickou aliancí (NATO), aby tento spor vyřešil. Merkelová to řekla v nedělním rozhovoru s veřejnoprávní stanicí ARD.

Turecké úřady minulý týden nevydaly skupině německých poslanců povolení k návštěvě vojenské základny u města Konya. Vojáci rozmístění po spojeneckém Turecku jsou součástí mise NATO. Německá armáda je pod kontrolou parlamentu a Berlín se snaží poslancům zajistit pravidelné inspekce na základnách po světě.

Už dříve Turecko zamítlo návštěvu na jiné základně Incirlik a zdůvodnilo ji napjatými vzájemnými vztahy mezi Německem a Tureckem. Německo poté rozhodlo o přemístění svých tamních vojáků do Jordánska. Někteří poslanci již žádají stažení vojáků také z města Konya, pokud Ankara svůj postoj nezmírní.

„Než vyvodíme závěry, měli bychom nejprve počkat na jednání a rozhovory o těchto věcech s pomocí NATO,“ řekla Merkelová. Zároveň zdůraznila, že Německo odmítne jakékoliv požadavky spojené s žádostmi o azyl podané Turky, napsaly agentury AP a Reuters.

Video Změnil život Merkelové i Evropě. Zemřel „Velký Němec“ Helmut Kohl. - Reuters / Hudba: hudebnibanka.cz
720p 360p

Doporučujeme
flesch2z ( 17. července 2017 22:25 )

Ať mu ta šílená kráva vydá pučisty a on pustí inspekci. Dokud jim poskytuje azyl, tak potvrzuje že v puči měla své krvavé pracky. Takhle nás tahle fašistická kráva táhne zbytečně EU do konfliktu s Turkem. Chci kvůli téhle šílené krávě czexit z EU i NATO, stejně jsme pro 4 německou říši jen koloniální montovnou, kterou si každý členský stát dovolí šikanovat.

1912 ( 17. července 2017 15:14 )

fašistické německo se opět probouzí a diktuje

zadnice ( 17. července 2017 12:43 )

Ta baba nedá a nedá pokoj!!!

santikxauz ( 17. července 2017 11:34 )

NATO proti NATO,to bude stát za to.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa