Povodeň na koupališti zabila holčičku (†2) a osm jejích blízkých v Arizoně

Autor: ČTK, bud - 
17. 7. 2017
07:04

Povodeň v americkém státě Arizona si o víkendu vyžádala nejméně devět životů, z toho pěti dětí. Velká voda se přehnala přes oblíbené přírodní koupaliště Cold Springs, na němž byla více než stovka lidí. Jeden 13letý chlapec zůstává nezvěstný, informovala v neděli agentura AP s odvoláním na místní policii. Podle svědků katastrofy se přeživší museli ve skalnatém terénu držet stromů.

Meteorologové ještě před příchodem povodňové vlny vyhlásili varování před bleskovými povodněmi pro oblast koupališť uvnitř přírodní rezervace Tonto National Forest. Vlna se převalila přes úzký kaňon v sobotu odpoledne tamního času.

Video: Voda se divoce valila přes skaliska, lidé se drželi v korunách stromů

Video Povodeň v Arizoně zabila devět lidí - twitter.com
360p

AP s odvoláním na svědky události uvedla, že někteří lidé se pevně drželi stromů, když se jinak klidný místní potok proměnil v dravý proud.

Nejmladší obětí byla podle AP dvouletá holčička, nejstarší 60letá žena. Všechny oběti byly podle vyšetřovatelů součástí 14členné skupiny, kterou tvořila jedna rodina a její přátelé z oblastí měst Phoenix a Flagstaff. Společně si vyrazili na jednodenní výlet.

Čtyři osoby, které v sobotu zachránil vrtulník, byly s podchlazením přepraveny do nemocnice.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa