Teror v Nice s 86 mrtvými rok poté: Chris přišel o ženu, syna, rodiče i tchyni

Autor: bk,ČTK - 
14. 7. 2017
05:30

V pátek 14. července si Francie připomene dobytí Bastily, které roku 1789 znamenalo začátek Velké francouzské revoluce. Na oslavy státního svátku však dopadne i stín teroristického útoku v Nice, jenž se odehrál přesně před rokem. Tradiční ohňostroj ve městě na Azurovém pobřeží, kde útočník zabil 86 lidí, se tentokrát konat nebude. Místo toho se Nice promění ve vzpomínkové místo a proběhne koncert k uctění památky všech obětí. 

Jednatřicetiletý Francouz tuniského původu Mohamed Lahouaiej Bouhlel vjel ve čtvrtek 14. července 2016 po půl jedenácté večer s devatenáctitunovým nákladním autem na pobřežní promenádu v Nice do zóny vyhrazené pro pěší. Tou dobou tam byli lidé, kteří se v závěru oslav státního svátku dobytí Bastily přišli podívat na ohňostroj. Na následky útoku, ke kterému se přihlásil Islámský stát, zahynulo 86 lidí, poslední oběť zemřela 16. srpna v nemocnici.

Tragická událost zasáhla mnoho rodin. Osud blízkých Christopha Lyona však patří k těm nejtragičtějším. Muž přišel během útoku o šest členů své rodiny. Na místě zahynula  jeho manželka Véronique Lion (†55) a nevlastní syn Michael Pellegrini (†28). Christophe přišel i o své rodiče a tchána s tchyní. 

Christophe Lyon přišel v Nice o 6 členů své rodiny. Na místě zemřela jeho žena, nevlastní syn, rodiče i tchán s tchyní.Christophe Lyon přišel v Nice o 6 členů své rodiny. Na místě zemřela jeho žena, nevlastní syn, rodiče i tchán s tchyní. | 

Michael Pellegrini byl učitelem ekonomie v Longway na východě Francie. A pedagog to byl, zdá se, výborný. Jeho studenti na něj totiž vzpomínají s láskou. „Byl to úžasný rok po vašem boku, plný dobrých vzpomínek. Jak jste řekl, že nikdy nezapomenete na náš ročník, tak my nikdy nezapomeneme, co jste pro nás udělal,“ napsala jedna z jeho studentek na sociálních sítích.

Oběti útoku v Nice: Michaël Pellegrini (†28)Oběti útoku v Nice: Michaël Pellegrini (†28) | 

Koncert a tajemný plakát se vzkazem

Nice si v pátek tuto tragickou událost připomene a celodenní program bude převážně ve znamení piety a vzpomínek na oběti útoku. Během dopoledne bude podél pobřeží umístěn 170 metrů dlouhý plakát v modrobíločervených barvách, na který bude umístěna zpráva – ta půjde přečíst pouze z oblohy. Text bude natočen dronem a odhalen kolem 20:00 na obřích obrazovkách. V odpoledních hodinách ve čtvrti Place Masséna proběhne vojenská přehlídka za účasti dvou tisíc hostů.

Video Děsivé záběry teroristického útoku v Nice: Náklaďák projíždí davem lidí na promenádě. - Facebook
360p 240p

Nice se letos bude muset obejít bez každoročního ohňostroje. Na promenádě se v devět hodin večer uskuteční koncert k uctění památky obětí. Program zahrnuje vystoupení filharmonického orchestru a sboru Choir de l'Opéra o 88 členech. Rovněž je naplánováno vypouštění balónků a celou akci ozáří speciální efekty.

Do Paříže ve čtvrtek přicestoval americký prezident Donald Trump, který se zúčastní oslav státního svátku dobytí Bastily. Ve čtvrtek odpoledne se Trump sešel se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem, se kterým bude mimo jiné jednat o situaci v Sýrii a o boji proti terorismu. Slavná Eiffelova věž, která je návštěvníkům otevřena každý den v roce, není turistům kvůli Trumpově návštěvě přístupná. 

Video Ulice plné mrtvých těl: Děsivé záběry po masakru ve Francii - Reuters

Vše o útoku v Nice čtěte ZDE >>>

Doporučujeme
mart33 ( 14. července 2017 10:26 )

Pro výrobce betonových bloků to musí byt perfektní kšeft

opencard ( 14. července 2017 09:54 )

Tak a je tu pátek... To zase budou ulice plné arogantnich kreatur, půlka arabský a cikansky odpad, ožralci a ožralkyně, polovina černé opice, bloumat s lahví v ruce, celé skupinky zhulenců noční Prahou od hospody k hospodě a demolovat co se dá, hulákat, rvát se, napadat jiné ... Vidím to dnes a denně. 20 lety chcípaci ostrihany dle kopiraku myslící si že jim leží svět u nohou a khurvičky bez mozku.. Všem přeju rakovinu jater a jízdu autem co konci smrtí! Kripum jen krutou brzkou smrt!Prokletá éra havloidniho debila, smaž se v pekle Havle!

petrzn ( 14. července 2017 09:22 )

Máš to moc dlouhý, to nečtu.

carmin ( 14. července 2017 06:04 )

všichni si musíte uvědomit základní pravdu : všechny oběti slámského terorismu v evropě jsou obětmi politiků USA a EU kteří prosazují islámskou imigraci,způsobili jí a konkrétně USa založily alkajdu i islámský stát jako své žoldáky příchod islámských teroristů do čr prosazují katolická církev jako celek, židovská obec, havlofašisti,většina havloidů herců ,umělců a politické mafie zla topstan, kdu, zel, ano ,ods (loutky usa a eu), proti vyslání 300 okupantů do pobaltí ,kde ANTO oslavuje jednotky SS i nacistické bojovníky ,hlasoval a pouze KSČM proti církevní zlodějině kolaborantů s nacisty katolické sektě pedofilů je pouze KSČM, SPD, ve filmu USA Soukromá válka pana Wilsona jsou radikální islamisté ,mujahedini vylíčeni jako bojovníci za svobodu kterým fašistická diktatura USA posílala zbraně za miliardu dolarů ročně tajná operace CIA CYCLONE, takže terorismus = USA Odtajněné dokumenty -CIA ,masmedia v kapitalismu jsou čistě hitlerovskou propagandou teroristických tajných služeb totality- Operace Drozd http://www.novarepublika.cz/2017/03/odtajnene-dokumenty-vykresluji-hlubsi.html Odtajněné dokumenty vykreslují hlubší spojení mezi CIA a americkými médii . za každou obět občanské války v Sýrii ,Libyi, Iráku ,Ukrajině,Jugoslávii Srbsku atd..jsou zodpovědné bestie které tu válku vyvolaly a to jsou USA a jejich spojenci občanskou válku v arabských zemích puče muslimského bratrstva vyvolaly USA Vůdci arabských revolt se školili za americké peníze http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/231298-vudci-arabskych-revolt-se-skolili-za -americke-penize.html?ref=boxD Řada mladých vůdců nynějších arabských revolucí získala americký výcvik a jejich seskupení dostávala finanční podporu z USA BBC věděla o kolapsu budovy WTC 7 při 9/11 předem Brit vyhrál žalobu proti BBC kvůli tutlání 9/11 http://www.novarepublika.cz/2015/04/bbc-vedela-o-kolapsu-budovy-wtc-7-pri.html tady není o čem diskutovat řízen

Zobrazit celou diskusi
Další videa