Putin přál výhru Clintonové, tvrdí Trump. Prezidenti si ale rozumí „excelentně“

Autor: ČTK,ula - 
12. 7. 2017
22:55

Ruský prezident Vladimir Putin by byl spokojenější, kdyby loňské prezidentské volby v USA vyhrála Hillary Clintonová. V rozhovoru pro americkou křesťansky orientovanou televizi CBN to řekl prezident Donald Trump. Jeho nedávná schůzka s kremelským vůdcem v Hamburku ale prý byla „excelentní“.

Trump nepřímo reagoval na probíhající vyšetřování aféry kolem údajného ruského vlivu na výsledek amerických prezidentských voleb. Kongres, FBI i ministerstvo spravedlnosti prošetřují podezření, že Moskva se snažila zasáhnout do voleb v neprospěch Clintonové. Kompromitující dokumenty o Trumpově protikandidátce údajně sháněl prezidentův nejstarší syn Donald junior.

Co řekl o Putinovi a Trumpovi Miloš Zeman? Připomeňte si to na videu:

Video Zeman o Putinovi a Trumpovi: Nabízím jim Lány. - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

Prezident vidí rozdíly v cílech ruské a americké politiky. V Bílém domě by prý Putin raději viděl Clintonovou než Trumpa, který posiluje armádu a snaží se konkurovat Rusku ve vývozu energetických surovin.

„Kdyby vyhrála Hillary, armádu by zdecimovala a naše energie by byla mnohem dražší. Proč by mě měl mít Putin rád? Od prvního dne stojím o silnou armádu, to nerad vidí,“ konstatoval americký prezident.

Pochvala setkání v Hamburku

Jeho setkání v Hamburku s Putinem na okraj summitu skupiny G20 ale bylo produktivní a „excelentní“, hlavně díky dohodě o příměří na jihu Sýrie. „Vycházeli jsme velmi, velmi dobře. My jsme ohromně mocná jaderná mocnost, oni také. Nemá smysl nemít nějaké vztahy,“ poznamenal šéf Bílého domu. „Je mnoho jiných případů, kde (spolupráce) může být velmi prospěšná… Je třeba navázat dialog, potřebujeme dialog s každým,“ dodal Trump.

Doporučujeme
georg7 ( 13. července 2017 14:02 )

*** DONALD TRUMP ***

namoroman ( 13. července 2017 00:41 )

Rozumné názory !

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa