Odpojte malého Charlieho od přístrojů, řekly soudy. Nemocnice mu dala naději

Autor: ČTK, ula - 
8. 7. 2017
10:00

Dětská nemocnice v Londýně, v níž leží jedenáctiměsíční Charlie Gard trpící nevyléčitelným syndromem mitochondriálního vyčerpání, se rozhodla neodpojit dítě od přístrojů. Jakkoli to i bez souhlasu rodičů povolily soudy. Nemocnice se rozhodla prozkoumat nové možnosti experimentálního léčení poté, co se na ni v posledních 24 hodinách obrátili experti dvou zahraničních nemocnic.

„Domníváme se, stejně jako Charlieho rodiče, že je správné prozkoumat tyto možnosti,“ sdělila nemocnice Great Ormond Street Hospital. Případ chlapce, který bez pomoci lékařů nemůže dýchat ani se hýbat, navíc nevidí a neslyší, vzbudil mezinárodní zájem. Podporu malému Charliemu vyjádřil i papež František nebo americký prezident Donald Trump.

Ashya našel pomoc v Česku

Britské soudy v dubnu povolily chlapcovo odpojení od přístrojů, jeho rodiče přesto boj proti mimořádně vzácnému genetickému onemocnění nevzdávají. Už delší dobu usilují o transport svého syna do USA, na který se ve sbírce vybralo již přes 1,3 milionu liber (37 milionů korun). S nabídkou léčby přišla i vatikánská nemocnice Bambino Gesù.

Není to první případ, kdy britská justice nebere v potaz možnost mezinárodní léčby, když ta domácí narazí na své limity. Známý je případ malého chlapce Ashyi Kinga, který se před třemi lety v Česku podrobil protonové léčbě mozkového nádoru poté, co nad ním britští experti zlomili hůl. Dítě nyní již chodí do školy.

Ashya King umíral, zachránili ho v Česku:

Video Ashya King – Protonové centrum - Tomáš Polák, Lukáš Červený, Blesk TV
720p 480p 360p 240pDoporučujeme
dajka123 ( 9. července 2017 06:37 )

Nejeden člověk u nevyléčitelně nemocných uvažuje o eutanazii jen aby se ditě, rodič atd netrápili a mohli důstojně odejít. Oni zuby nehty i když ví, že jim nikdy neřekne máma, táta, nikdy nebude sedět natož chodit, doživotně bude na přístrojích, nemluvě o bolestech, zápalu plic, proleženin na které ležáčci trpí. Přijde mi, že teď už jim jde jen o popularitu. Teď se jim o malého starají v nemocnici, tak nemají vůbec ponětí co to je pečovat o někoho takového, kolik probdělých nocí, odříkání atd péče o takového človíčka obnáší. Měli by mu dopřát klid.

bac-bum-bac ( 8. července 2017 15:20 )

přesně to je taky můj názor. Asi jsou rodiče debilní, nebo jim vyhovuje ta sbírka... přece nikdo by takového chudáčka nenechal vědě na pospas. Notabene ani nikdo neví, jestli to děcko netrpí bolestmi

dajka123 ( 8. července 2017 12:26 )

Ten nick ti odpovídá máš nějakou mlhu, když píšeš o Bohu. Kdyby nějaký Bůh byl musí to tedy být pěkný zmetek, když nechává trpět nevinné děti.

dajka123 ( 8. července 2017 12:22 )

Jenom hlupák může srovnávat dítě s odoperovaným nádorem, které se doléčilo v protovovém centru a dále může vézt plnohodnotný život s dítětem ležáčkem, které má poškozený mozek, není schopno samo dýchat o slepotě, hluchotě nemluvě to je ten nejmenší problém. Rodiče jsou sebestřední hlupáci, když chtějí prodlužovat jeho utrpení.

zamlzena ( 8. července 2017 11:52 )

Syndrom, o kterém asi nikdo moc neví. Když ho už napojili/ možná nemuseli/. tak by ho neměli ani odpojovat. Péče by měla být přiměřená, jelikož toto má v rukou jen Bůh.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa