V Tatrách mizí lidé beze stopy. Výzkumníci za tím vidí paranormální jevy

Autor: mav, noviny.sk - 
30. 6. 2017
05:43

Tatry v sobě kromě krásné přírody skrývají i tajemství a záhady. Od počátku 20. století tam za nevyjasněných okolností zmizelo přibližně 40 lidí. Podle výzkumníků to mohly dokonce způsobit paranormální jevy.

O záhadných jevech ví něco i Robert, který pracoval v pohraniční stráži na slovensko-polských hranicích jako důstojník. Za dlouhá léta své praxe se setkal s množstvím nevysvětlitelných zmizení právě v srdci Tater. 

Video V Tatrách od začátku 20. století zmizelo za nevyjasněných okolností okolo 40 osob. - Joj
360p

„V Tatrách jsou dvě hlavní lokality, kde se to děje. První je zde – u Červených vrchů a druhá zas u Mořského oka,“ řekl o svých zjištěních Robert Leszniakiewicz. Dokonce vypracoval mapu míst, kde se od počátku 20. století ztratili lidé bez stopy. Číslo nevyjasněných úmrtí nebo zmizení se blíží k čtyřicítce. Horští záchranáři na to mají jiné vysvětlení. „Když tělo nebohého spadne mezi kosodřevinu, je velmi velký problém ho najít. Často nacházíme jen okousané ostatky nebo kosti,“ vysvětluje záchranář Andrzej Maciata.

„Spíš bych věřil tomu, že máme co do činění s nějakými zvláštnostmi, nějakými fenomény časoprostoru, něž s nějakými obvyklými logickými vysvětleními, že ti lidé někam spadli, nebo že byli uneseni,“ přiklání se na stranu výzkumníků spisovatel Miloš Jesenský. Ve většině případů dochází k podivným jevům na polské straně. Existuje ale také případ ze Slovenska, který dostal do úzkých i policisty. „Šlo o lokalitu Batizovské pleso. Byli tam tři mrtví muži, přičemž jako jediná přežila žena, která jejich smrt nedokázala nijak vysvětlit. I policie to tehdy definovala jako zásah vyšší síly,“ říká Robert. 

 


Doporučujeme
agfor ( 30. června 2017 19:55 )

V Tatrách je dneska hodně tlustých medvědů, kteří nežerou piknikové košíky jako Méďa Béďa.

deratizater ( 30. června 2017 18:21 )

Takzvané tajemné zmizení v Horách je mnohdy naprosto prozaické.Stačí podcenit počasí kdy je třeba ve Smokovci v létě teplo a vyrazíte na solo tůru v tričku a s rukama v kapsách bez potravin jako já když mi bylo 17let a nahoře se náhle změní počasí .Zalezl jsem do skalní štěrbiny a čekal až se letní chumelenice přežene.Moc nechybělo a zemřel bych tam na podchlazení a těžko by mne pak hledali ,ani by nevěděli kde. A to si myslím o všech náhlých zmizeních že za tím je obyčejná nerozvážnost či nehoda a nenalezení ostatků zemřelého z důvodu obtížného hledání v členitém terénu

flesch2z ( 30. června 2017 17:21 )

Tatry jsou krásné, Merkelová by ta místa měla rozhodně navštívit.

socan68 ( 30. června 2017 14:21 )

Že by na vině byl tzv. Tatranský trojúhelník?

fesak2 ( 30. června 2017 12:01 )

takové šíření bludů by mělo být skoro trestné.. „Spíš bych věřil tomu, že máme co do činění s nějakými zvláštnostmi, nějakými fenomény časoprostoru, něž s nějakými obvyklými logickými vysvětleními, že ti lidé někam spadli, nebo že byli uneseni,“ přiklání se na stranu výzkumníků spisovatel Miloš Jesenský" - to je diagnoza jak vyšitá

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa