Policisté útočníka z vozu vytáhli s vážnými popáleninami - buď byl mrtvý na místě, nebo velmi brzy podlehl svým zraněním. Našla se u něho pistole.

Podle vyšetřovatelů byl útočníkem 31letý francouzský občan, který byl kvůli své radikální činnosti v evidenci úřadů od roku 2015. Neměl ale za sebou kriminální minulost. Podle AFP byla i jeho rodina součástí hnutí salafistů, tedy islámských fundamentalistů.

Na pařížské Champs-Élysées probíhá bezpečnostní akce poté, co tam dodávka najela do policejního auta.
Na pařížské Champs-Élysées probíhá bezpečnostní akce poté, co tam dodávka najela do policejního auta.
Autor: Reuters

Pařížská prefektura na Twitteru bezprostředně po útoku upozornila, že oblast včetně přilehlé stanice metra byla uzavřena, a vyzvala veřejnost, aby se lokalitě vyhýbala. O půl hodiny později úřady informovaly, že „situace je pod kontrolou“ a že mezi policisty a civilisty nikdo nebyl zraněn.

Bulvár Champs-Élysées, který je hojně navštěvován turisty, se stal dějištěm útoku na policii již v dubnu, těsně před prezidentskými volbami. Útočník tehdy jednoho policistu zastřelil.

Ministr Colomb řekl, že incident ukázal, že Francie je neustále v ohrožení. Příští týden hodlá ve vládě předložit návrh zákona, který by opět prodloužil výjimečný stav zavedený před rokem a půl po pařížském masakru, jenž stál životy desítek lidí. Výjimečný stav má pak nahradit posílení pravomocí policie v rámci boje proti ozbrojenému radikalismu natrvalo.

Fotogalerie
12 fotografií