Sankce proti Rusku pokračují: EU prodlužuje trest za anexi Krymu

Autor: ČTK,deb - 
19. 6. 2017
11:08

Evropská unie v pondělí prodloužila sankce proti Rusku. Důvodem je ruská anexe Krymu a Sevastopolu. Prodloužení bude platit do června příštího roku. Rozhodli o tom v pondělí v Lucemburku ministři zahraničí zemí EU.

V oznámení Rady EU, která se v pondělí sešla na úrovni ministrů zahraničí, se uvádí, že sankce přijaté poprvé v roce 2014 v reakci na anexi Krymu a Sevastopolu budou prodlouženy o další rok do 23. června 2018. V prohlášení stojí, že EU nadále protiprávní anexi odsuzuje a chce pokračovat v „politice neuznání”. Sankce se omezují na území Krymu a Sevastopolu a vztahují se na osoby z EU a společnosti působící v Unii.

Zákazy se týkají dovozu zboží pocházejícího z Krymu nebo Sevastopolu do EU a investic na tato území. Evropští občané ani společnosti usazené v EU tedy nemohou koupit nemovitost na Krymu, financovat krymské společnosti ani poskytovat související služby. Na Krymu a v Sevastopolu nelze ani poskytovat turistické služby. S výjimkou mimořádných situací evropské výletní lodě nemohou vplouvat do přístavů na Krymském poloostrově.

Opatření rovněž omezuje vývoz určitého zboží a technologií pro krymské společnosti nebo pro použití na Krymu v odvětvích dopravy, telekomunikací a energetiky a týkající se vyhledávání, průzkumu a těžby ropy, zemního plynu a nerostných surovin. Nesmí být poskytována ani technická pomoc nebo zprostředkovatelské, stavební či inženýrské služby související s infrastrukturou v těchto odvětvích.

Omezení zahrnující zákaz dovozu zboží z Krymu a Sevastopolu EU zavedla v červnu 2014, v červenci pak sankce rozšířila na obchod a investice týkající se některých hospodářských odvětví a projektů v oblasti infrastruktury. Od prosince 2014 je v platnosti úplný zákaz investic, jakož i zákaz poskytování služeb cestovního ruchu na Krymu. Tato opatření Rada prodloužila loni v červnu s platností do letošního 23. června.

Doporučujeme
poblion ( 20. června 2017 07:26 )

Putin je má s celými sankcemi v řiti. Ztráty jsou ze sankcí větší v EU. Už to prokoukli i v Bruselu. Už je štve i Amerika se sankcemi. A rusko se rozvíjí a pak pošle EU do řitě ono a bude dávat sankce EU. To bude prča.

1912 ( 19. června 2017 14:40 )

VŽDYT TA MERKLICE JIŽ MÁ OBAVY Z TĚCH SANKCÍ NEBOT PRÁVĚ ONI NEJVÍCE OBCHODUJÍ S RUSKEM

1912 ( 19. června 2017 14:37 )

EU PRODLUŽUJE TY SANKCE NEBO TI DIKTÁTOŘI VÁLEČNÍ ZLOČINCI US CO VLÁDNOU EU????CO VYHLÁSIT A ZAVÉST EMBARGA TĚM VÁLEČNÝM ZLOČINCŮM A NEVPOUŠTĚT JE NA EUROPVSKOU PŮDU A BOJKOTOVAT TY JECJICH MODIFIKOVANÉ SRA..ČKY A DOVÁŽENÍ VÁLEČNÉ TECHNIKY KTEROU MY NEPOTŘEBUJEME !!!

tgbg ( 19. června 2017 11:30 )

A kremelský mongol radši nechá Rusko vyscípat hladem...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa