Gloria Trevisan a Marco Gottardi bydleli ve dvacátém třetím patře, když se v noci ze 13. na 14. června rozhořel oheň v britské výškové budově Grenfell Tower. Oba byli čerstvými absolventy architektury a hledali si v Londýně práci. Ve věžáku bydleli teprve tři měsíce.

Gloria Trevisan volala svým rodičům kolem tři čtvrtě na čtyři ráno. „Plameny jsou už v obývacím pokoji. Plameny jsou kolem nás,“ řekla svým rodičům do telefonu. „Děkuji za všechno, co jste pro mě udělali. Doufala jsem, že vám pomůžu, díky za všechno, chystám se do nebe a budu na vás odtud dávat pozor,“ rozloučila se.

Video
délka: 01:27
1080p 720p 360p

Požár výškové budovy v Londýně Reuters

Její snoubenec Marco Gottardi nechtěl dát před rodiči najevo strach, nakonec ale přiznal, že je kolem nich kouř a že plameny už zachvátily schodiště. Když hovor krátce po čtvrté vypadnul, opustila rodiče veškerá naděje, že by mladý pár mohl přece jen přežít. Telefon už potom nikdo nebral. Podle rodinného právníka budou pozůstalí požadovat převezení ostatků do Itálie, pokud se je vůbec podaří identifikovat.

#bellinoi ❤ #aperitif #saturday #night #couple #love #london

Příspěvek sdílený Gloria Trevisan (@glo_trevi),Kvě 27, 2017 v 11:12 PDT

Při čtvrtečním požáru věžového bytového domu v Londýně zahynulo zřejmě přinejmenším 58 lidí. Oznámil to včera šéf londýnské policie Stuart Cundy. Po smrti je podle něj patrně všech 28 lidí, kteří se v současnosti pohřešují. Třicet obětí požáru policie potvrdila již v pátek. V nemocnici zůstává stále ještě 19 zraněných, deset z nich je v kritickém stavu.

Britská policie zatím oficiálně identifikovala pouze jedinou oběť požáru výškové obytné budovy Grenfell Tower. Je jí 23letý syrský uprchlík Muhammad Hadžálí.

Fotogalerie
49 fotografií