Obraz zkázy: Uvnitř londýnského věžáku je vše na uhel, policie zveřejnila fotky

Autor: Štěpán Šimůnek - 
18. 6. 2017
22:27

Jeden z nejhorších požárů v Evropě za čtvrt století! Při požáru výškové budovy Grenfell Tower v Londýně zahynulo nejméně 58 lidí a budova je na odpis. Svědčí o tom i fotografie zevnitř, které zveřejnila britská policie.

Záběry a fotky z útrob domu, které se objevily na internetu, dokazují, jak devastující následky požár měl. Při pohledu na ohořelé zbytky nábytku, seškvařené pračky a sušičky a mezi tím vším nejspíš i na uhel spálené zbytky lidských těl naskakuje husí kůže.

Počet mrtvých stále není jistý, poslední bilance hovoří o 58 obětech. „Podmínky uvnitř po požáru jsou téměř nepopsatelné, proto to bude velmi dlouhá operace, která potrvá několik týdnů. Lidé by se měli připravit na to, že některé oběti vzhledem k intenzitě požáru nebudou moci být identifikovány,“ uvedl policejní velitel Stuart Cundy.

Video Pohled do útrob vyhořelé Grenfell Tower - Londýnská policie
1080p 720p 360p

Požár 27podlažní budovy vypukl v noci z úterý na středu v jednom z nižších pater. Během krátkého časové úseku, svědci hovoří jen o 15 minutách, se oheň rychle rozšířil až do vrchních pater. Teplota žáru překročila 1000 stupňů Celsia. V nemocnicích skončily desítky zraněných, někteří jsou stále v kritickém stavu.

V obecních bytech žilo podle britských médií 400 až 600 lidí z převážně sociálně slabších vrstev.

Budově silně poškozené požárem hrozí zřícení.

Video Obrovský požár londýnského věžáku si vyžádal několik mrtvých, budově hrozí zřícení. - reuters
720p 360p

Smrtící požár v Londýně: Lidé házeli děti z oken

Video Smrtící požár v Londýně: Lidé házeli děti z oken. - Reuters, Blesk TV
1080p 720p 360p

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa