Lupiči páčili z důchodců vroucí vodou kódy k trezoru. Pak utráceli v Dubaji

Autor: jer - 
10. 6. 2017
18:50

Pár zlodějů si za svůj poslední zločin odsedí za mřížemi 23 let. Vloupali se do domu staršího páru, který vzali jako rukojmí. A následně je mučili kvůli kódu k trezoru, jak informovala britská média.

Událost se odehrála loni v dubnu v Kentu ve Velké Británii. John (66) a Janis (64) Buswellovi se v klidu dívali na televizi. Janis vyšívala pro svého očekávaného pravnuka.

Ten večer se ale k Buswellovým vloupali Kacey Adams (34) a Daniel Wallace (33). Obyvatele domu svázali a nutili je k vydání kódu k trezoru. Johna útočníci bili a polili konvicí vroucí vody. Na ženu vylili vařící vody hned dvě konvice, což na ní zanechalo trvalé následky. Oběma lidem navíc lupiči vyhrožovali, že jim uřežou prsty, uši a vypíchnou oči.

Barbaři s luxusem za půl milionu

loupeže si pachatelé nakonec odnesli přibližně 50 tisíc liber (1,5 milionu korun), které se rozhodli ihned utratit v Dubaji. Policie oba pachatele zadržela až po návratu. U sebe měli luxusní zboží v celkové ceně 18 000 liber (500 tisíc korun).

Horkou vodou znetvořená Janis Buswellová muže při výslechu popsala jako „barbary“. Oběma pachatelům původně hrozil trest doživotí za mřížemi s možností propuštění nejdříve po 12 letech. Soud ale následně trest ještě zpřísnil, proto se lupiči z vězení dostanou nejdříve za 23 let.

Zapovězená pistole i nůž pro obranu

Velká Británie má velmi přísná omezení v oblasti sebeobrany. V celé zemi je velmi složité získání střelné zbraně, lidé na ulici nesmí nosit ani nože nebo jiné prostředky pro sebeobranu. Navzdory těmto přísným regulacím je míra kriminality v Británii dlouhodobě vysoká.

Takzvané „domovní invaze“ jsou v zemi celkem běžné. Ročně se jedná o desítky tisíc případů. Zločinci se v podobných situacích vloupou do domu, znehybní jeho majitele a poté páchají celou řadu další trestné činnosti, mnohdy i násilné.

Doporučujeme
adalberta ( 2. července 2017 09:29 )

A zase černí, jako naši cikáni

tomik007 ( 10. června 2017 20:33 )

Vsichni INDIANI by meli zit v rezervacich

jen-pro-mne ( 10. června 2017 20:10 )

a opět teroristické bangladežo zrůdy

Desterz ( 10. června 2017 20:06 )

Jak typické pro zemi, která slušným občanům zakazuje zbraně!! Grázlové se jen chechtají. A co to je za soudní systém, co tam mají? Za středověké mučení jen 23 let? Viset maji, a hned!

andorea ( 10. června 2017 19:42 )

Takzvané „domovní invaze“ jsou v zemi celkem běžné. Ročně se jedná o desítky tisíc případů. ---- Střílet...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud