Dívku obviněnou z ubodání vlastní babičky propustili na svobodu

Autor: TV JOJ,mav - 
30. 5. 2017
15:50

Před Okresním soudem v Žilině stanula 18-letá dívka, která čelí obvinění, že měla zabít svou babičku. Podle svědků se tohoto činu dopustila v blízkosti policejní hlídky. A přestože předem křičela, co chce udělat, policisté ji nezastavili. Lucie je žačkou třetího ročníku obchodní akademie a hrozí jí doživotní trest. Momentálně je ale na svobodě.

Nešťastná dívka měla podle policie zavraždit svou babičku. Když šla v doprovodu policistů po chodbě soudu, bylo na ní vidět, že je zdrcená a vylekaná. Později obhájce do soudní síně přivedl i její matku. "Obviněné ženě hrozí v případě prokázání viny trest odnětí svobody na dvacet až dvacet pět let nebo až na doživotí," potvrdil žilinský policejní mluvčí Radko Moravčík. 

Video Dívku obviněnou z ubodání vlastní babičky propustili na svobodu - Joj
480p 360p 240p

Děsivý příběh, po kterém Lucii obvinili, se udál v sobotu ráno. V jednopokojovém bytě sousedé údajně slyšeli hádku. Při tomto incidentu vypadl z okna bytu v pátém patře 40letý muž - Luciin otec.  Podle svědků Lucia tuto situaci nezvládla. Vyběhla nahoru po schodech do bytu, kde byla její babička. "Slyšela jsem jen křik. Říkala, že zabila babku. V rukou měla krvavý nůž," řekla sousedka. 

"Napadená žena utrpěla bodná a řezná zranění, kterým na místě podlehla," doplnil Moravčík. V pondělí soudkyně rozhodovala o tom, zda ji pošle do vazby. "Vzhledem k výjimečné okolnosti případu rozhodla o nahrazení vazby dohledem probačního a mediačního úředníka," řekl mluvčí Krajské prokuratury v Žilině Milan Čisárik. Musí ovšem dodržovat určitá omezení. Například nesmí vycestovat do zahraničí či pít alkohol. 

"Bylo prokázáno, že skutek měla spáchat pod vlivem alkoholu,"dodal Čisárik. Při činu, který měla spáchat, byla velmi rozrušená ze smrti svého otce. Odborníci posoudí, jaký byl v té době její duševní stav. Lucia bude na svobodě čekat na začátek svého soudního procesu.

Doporučujeme
bre-burda ( 12. června 2017 08:51 )

Zabila tedy vraha? Zajímavý případ. Flastr dostane, ale nebude asi v horní polovině rozpětí, jak tam kdosi předpovídá.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa