V Egyptě povraždili 29 křesťanů: Střelci zaútočili na autobus, mířil do kostela

Autor: bru/ČTK - 
26. 5. 2017
12:35

Dnešní útok na koptské křesťany v Egyptě si vyžádal nejméně 29 mrtvých a 24 zraněných. S odvoláním na lékaře a svědky o tom informovala agentura Reuters. Zatím neznámí útočníci stříleli na vozidla s kopty v provincii Mínja jižně od Káhiry.

Guvernér provincie původně hovořil o 23 mrtvých a 25 zraněných. Mínja je domovem početné křesťanské menšiny, která tvoří asi deset procent z 94 milionů obyvatel Egypta, a je tak největším křesťanským společenstvím na Blízkém východě.

Skupina koptů cestovala do kláštera ve dvou autobusech a malém nákladním autě. Maskovaní útočníci podle svědků vozidla zastavili a poté začali střílet.

Video Útok na křesťany o svatém týdnu: V Egyptě zabíjely bomby - Reuters/Klára Brunclíková/Hudební banka

Atentát již odsoudilo Německo. „Tento druh terorismu proti lidem s jinou vírou je strašlivý, hrozný, je to jednoduše jen tragédie,“ řekl podle agentury DPA mluvčí ministerstva zahraničí.

V Egyptě platí tříměsíční výjimečný stav poté, co na začátku dubna zabili sebevražední atentátníci ve dvou kostelech - v Tantě a v Alexandrii - 45 lidí. K tomuto masakru se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS). Radikálové tehdy varovali před dalšími útoky.

Doporučujeme
al.bunda ( 26. května 2017 17:12 )

Nevěřím,to by přece ti mírumilovní,skvělí a umírnění muslimové nikdy neudělali,vždyť i v tom manchesteru to byl přece brit jak se nám snaží některé media nakecat

lalia ( 26. května 2017 13:26 )

Tak to vidíte jak to pokračuje.Díky této vládě se naše republika drží v klidu,zatím žádní muslimáci tady nezabíjeli.Jenže naši lidé jsou neuvěřitelní.Jak je před volbami vidět,chtějí volit pravici,ODS stoupá díky nerozumu lidí.Fiala by se nebránil uprchlíkům a totéž za prezidenta si zvolte veksláka Horáčka,ten také nebude bránit uprchlíkům.Máme se na co těšit.Záleží ale na lidech co chtějí až půjdou k volbám.

carmin ( 26. května 2017 13:09 )

Bůh je vševidoucí a všemocný ,takže ty křestany zabil Bůh otázka je proč se k takové obludě hlásí V Manchesteru zabíjel Libyjec, jehož otec za Kaddáfího seděl ve vězení http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/v-manchesteru-zabijel-libyjec-jehoz-otec-za-k addafiho-sedel-ve-vezeni/ Teroristický útok v Manchesteru a všechny další smrtící teroristické útoky v Evropě, jsou přímým důsledkem vojenské intervenční politiky NATO na Středním východě a v severní Africe.Evropští občané musí konečně pochopit, že jejich vlády jsou pravou příčinou teroristických útoků Americká kongresmanka Tulsi Gabbard: Trump právě prodal zbraně Al-Kaidě a ISIS 23. 5. 2017 Trumpova nová zbrojní dohoda se Saúdskou Arábií za 460 miliard $ zařídí, že se USA zaplacené zbraně dostanou do rukou teroristických skupin jako ISIS a al-Kaida – o čemž Tulsi Gabbard tvrdí, že je přesně to, co americký hluboký stát chce. Tato kongresmanka předtím po návratu z mise do Sýrie sloužící ke zjištění utajovaných fakt prohlašovala, že Obamova administrativa přímo financovala ISIS a Al-Kaidu. ac24.cz/zpravy-ze-sveta/10404-kongresmanka-trump-zbrane-al-kaida-isis za každou obět občanské války v Sýrii ,Libyi, Iráku ,Ukrajině,Jugoslávii Srbsku atd..jsou zodpovědné bestie které tu válku vyvolaly a to jsou USA a jejich spojenci občanskou válku v arabských zemích puče muslimského bratrstva vyvolaly USA Vůdci arabských revolt se školili za americké peníze http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/231298-vudci-arabskych-revolt-se-skolili-za -americke-penize.html?ref=boxD Řada mladých vůdců nynějších arabských revolucí získala americký výcvik a jejich seskupení dostávala finanční podporu z USA

agfor ( 26. května 2017 12:59 )

Křesťani jsou blbci - když dostanou facku, nastaví druhou tvář. Co kdyby začali muslimům vracet stejnou mincí a ne vše omlouvat jejich mentalitou a zvyky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa