Devětadvacetiletá Manningová na svém Twitteru a Instagramu sdílela fotografii, na které má košili s výstřihem, krátký sestřih a červenou rtěnku na rtech. Přidala k ní popisek: „Dobře, tak tady mě teda všichni máte!!“.

Ze svobody má Manningová zřejmě opravdu velkou radost. Krátce po propuštění si na Twitter, kde už ji sleduje přes 200 tisíc lidí, dala fotografii šampaňského se skleničkami s komentářem: „Na svobodu a nový začátek“. Zveřejnila také snímek dílku pizzy s popiskem: „Tak si dávám svoji první horkou, mastnou pizzu“.

Jak to má se vztahy muž přeměněný na ženu? Podívejte se na rozhovor:

Video
délka: 07:58

Transsexuálka Tereza: Byla jsem dokonalý muž Jakub a měla hodně žen. Veronika Ničmanová, Jan Jedlička

Manningová, která ještě jako vojín Bradley Manning poskytla serveru WikiLeaks tajné armádní a diplomatické dokumenty, byla zatčena v roce 2010 a o tři roky později odsouzena k 35 rokům vězení. Trest za špionáž jí ale těsně před odchodem z úřadu Obama zkrátil na pětinu. Ve vězení Manningová nastoupila cestu ke změně pohlaví.

Armádu vymění za obhajobu práv menšin?

Podle amerických médií se Manningová bude na svobodě zabývat obhajobou práv transgenderových osob, tedy lidí, kteří podstoupili změnu pohlaví. Prozatím také formálně zůstává členkou armády, dokud nebude vyjasněn její status.

Fotogalerie
22 fotografií