Richard vraždil na Times Square. Prý slyšel hlasy a navedl ho Bůh

Autor: nka - 
19. 5. 2017
10:20

Richard Rojas (26), který ve čtvrtek na newyorském Times Square autem najel do lidí, podle vyšetřovatelů slyšel hlasy a k činu ho navedl Bůh. Navíc byl pravděpodobně pod vlivem drog.

Kolemjdoucí zadrželi Richarda krátce po činu, při kterém jednu dívku zabil a dalších 22 osob zranil. Veterán amerického námořnictva, který už měl předtím dvakrát opletačky s policií kvůli řízení v opilosti, podle všeho při incidentu chtěl přijít o život. „Měli jste mě zastřelit. Chtěl jsem je zabít,“ řekl při zatýkání policistům.

Podívejte se, jak to vypadalo na místě bezprostředně po útoku:

Video New York krátce po útoku: Řidič najel do davu lidí na Times Square. - Reuters/Klára Brunclíková/Hudební banka
720p 480p 360p 240p

Podle svědků se Rojas po útoku choval zmateně. „Začal křičet, ne konkrétní slova, prostě jenom ječel. Zároveň mával rukama. Něco s ním nebylo v pořádku,“ řekl zaměstnanec restaurace Planet Hollywood, který Rojase pomáhal zadržet.

Rojas pak při výslechu vyšetřovatelům řekl, že slyšel hlasy a k hroznému činu ho navedl Bůh. Podle deníku New York Times ale dosud nebyl schopen svůj skutek uspokojivě vysvětlit. „Akorát mluvil nesouvisle a říkal pomatené věci,“ řekl o výslechu jeden z policistů. Podle televize ABC News byl Rojas pod vlivem látky zvané K2, jinak známé také jako syntetická marihuana. Policie muže obvinila z vraždy, dnes ho čeká slyšení před soudem.

Hlasy měl slyšet i vrah Dahlgren

Případ připomíná ještě tragičtější události z Brna, kde před čtyřmi lety Američan Kevin Dahlgren zabil čtyři příbuzné. I Dahlgren se hájil tím, že jej k vraždám naváděl vnitřní hlas. Soud ale Dahlgrena uznal příčetným a odsoudil ho k doživotí.

Doporučujeme
spania ( 19. května 2017 11:42 )

Hrozné!!!Proč lidi ty drogy berou...?!?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa