Zemřel zakladatel Fox News Ailes. Kariéru mu zničil sexuální skandál

Autor: nka - 
18. 5. 2017
16:53

Ve věku 77 let dnes zemřel zakladatel americké stanice Fox News Roger Ailes. Ailes vlivné televizní impérium vybudoval prakticky z ničeho a dlouhá léta platil za jednoho z nejmocnějších mužů mediálního světa, než ho loni poslal ke dnu sexuální skandál.

„S hlubokým zármutkem musím oznámit, že můj manžel Roger Ailes dnes ráno zemřel,“ napsala v prohlášení manželka Elizabeth.

V Česku obvinění ze sexuálního obtěžování a znásilnění znamenalo konec pro lékaře Jaroslava Bartáka, který byl odsouzen ke 14 letům vězení:
Video Barták odchází od soudu. - Blesk - Richard Veselý
480p 360p 240p

„Roger byl mně a našemu synovi Zacharymu milujícím manželem a otcem, a mnoha dalším lidem věrným přítelem. Byl také vlastencem, který byl vděčný za možnost žít v zemi, která mu dala tolik příležitostí tvrdě pracovat, domoci se úspěchu – a také své vlasti úspěch splatit,“ oznámila. Příčinu smrti rodina nezveřejnila.

Ailes začal stanici Fox News provozovat v roce 1996. Z kanálu postupně vybudoval nejen nejsledovanější televizi kabelového zpravodajství, ale i vlivné médium s velkým dopadem na pravicové spektrum americké politiky.

Ailes platil za experta na média a pracoval jako poradce pro několik amerických prezidentů. Byl také velký průkopník a vizionář, který dříve než většina ostatních předvídal vliv televize na politiku. „Lidé jsou líní. S televizí jen sedíte, díváte se a posloucháte. Myšlení za vás udělá někdo jiný,“ napsal už v sedmdesátých letech jako poradce tehdejšího prezidenta Richarda Nixona.

O svůj post dost možná nejmocnějšího muže v mediálním světě přišel loni v létě, kdy ho bývalá moderátorka Gretchen Carlsonová zažalovala za sexuální obtěžování. Když se k jejím obviněním přidaly další ženy, Ailes odstoupil.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa