Letadlo mířící z Portorika na Floridu zmizelo z radarů v pondělí odpoledne asi 25 kilometrů východně od Baham. O den později vrtulník pobřežní stráže nahlásil nález trosek a olejové skvrny.

Nyní záchranáři pátrají po možných přeživších. „Stále hledáme a v pátrání budeme pokračovat přes noc i zítra,“ řekl mluvčí pobřežní stráže Ryan Kelly.

Na palubě byla kromě pilota i čtyřicetiletá Jennifer Bluminová a její dva synové ve věku dva a čtyři roky. Bluminová je ředitelkou společnosti Skylight Group, která se zabývá pořádáním VIP večírků pro módní průmysl, a příslušnicí newyorské vyšší společnosti.

Stroj v okamžiku posledního kontaktu s řídicí věží v Miami letěl ve výšce 700 metrů. „Nemáme žádné zprávy o tom, že by v oblasti v tu dobu bylo špatné počasí,“ řekl Kelly.

Před pár dny se zřítilo malé letadlo u New Jersey. Takhle hrozivě to vypadalo na místě nehody:

Video
délka: 01:15
720p 480p 360p 240p

V New Jersey spadlo letadlo: Sežehlo celé okolí. YouTube Storyful

Nehodu potvrdila společnost Bluminové. „Její rodina spolupracuje s vyšetřovateli a žádáme vás, abyste respektovali jejich soukromí,“ napsali zástupci společnosti v prohlášení.

Bermudský trojúhelník je oblast o rozloze asi milion čtverečních kilometrů prostírající se v Atlantiku mezi Floridou, Portorikem a Bermudami. Bývá označován za místo, kde často z nevysvětlitelných příčin mizejí lodě a letadla. Existuje řada teorií, proč se tak děje, záhada ale zatím nebyla uspokojivě rozluštěna.

Fotogalerie
9 fotografií