Na případ labradora z kanadského Toronta média poprvé upozornila v roce 2015, kdy svět obletěla fotografie zkroušeného psa v kotci. Tehdejší panička ji dala do útulku, protože se po ní ohnala při krmení.

Na „svého člověka“ čekají i psi v útulku v Tróji:
Video
délka: 00:05
360p 240p

Pokud vejdete ke psům, uslyšíte jen štěkot pejsků, co žadoní o piškoty Martina Neckářová

Dojemný snímek nalezl ohlas u tisíců lidí, kteří chtěli Laně dát nový domov. Ani u druhé rodiny ale fena nakonec nevydržela. Od té doby Lana čeká v útulku. Ochránci zvířat se nyní rozhodli na její případ znovu upozornit. Laně totiž hrozí eutanazie, „protože nebyla schopná najít stálý domov už tři roky“.

Potíž labradorky tkví v tom, že Lana není mazlivá a od lidí si udržuje odstup. „Když Lanu vidíte, připadá vám jako pes, kterého chcete pohladit a mazlit se s ním na gauči. Ona ale na tohle není,“ varuje šéfka útulku Brenda Dobranská.

„O Lanu nemá nikdo zájem, protože lidé chtějí psy, se kterými se mohou mazlit a hrát si s nimi,“ myslí si šéfka útulku. „Lana je veselá, ale není to ten typ psa, který vás nechá ho podrbat na břiše a bude s vámi spát v posteli,“ dodává.

Lanin případ přesto i tentokrát zvedl obrovskou vlnu solidarity a na útulek už se obrátilo už na pět tisíc zájemců o adopci. „Lidé chtějí pomáhat a to je bezvadné. Musí ale být pro psa vhodnými majiteli, stejně jako i adoptovaný pes musí sednout jim a ostatním zvířatům v domácnosti,“ upozorňuje Dobranská.  

Přesto je přesvědčena, že trvalý domov už se pro Lanu tentokrát najít podaří.  „Do třetice už to musí vyjít,“ věří ochránkyně zvířat.

Dodává, že Lana by měla mít možnost trávit většinu času venku, protože pro interiér je „moc neposedná“. Teď proto pracovníci útulku pro labradorku hledají domov s oploceným výběhem, bez dětí a zvířat.

Podívejte se na Lanu a další pejsky:

Fotogalerie
36 fotografií