„Nejsmutnější pes světa“ už potřetí hledá nový domov. Jinak ho utratí

Autor: nka - 
14. 5. 2017
18:09

Labradorka Lana, před dvěma lety překřtěná médii na „nejsmutnějšího psa světa“, už zase hledá nový domov. Do útulku ji vrátil i druhý majitel a Laně hrozí, že bude utracena.

Na případ labradora z kanadského Toronta média poprvé upozornila v roce 2015, kdy svět obletěla fotografie zkroušeného psa v kotci. Tehdejší panička ji dala do útulku, protože se po ní ohnala při krmení.

Na „svého člověka“ čekají i psi v útulku v Tróji:
Video Pokud vejdete ke psům, uslyšíte jen štěkot pejsků, co žadoní o piškoty - Martina Neckářová
360p 240p

Dojemný snímek nalezl ohlas u tisíců lidí, kteří chtěli Laně dát nový domov. Ani u druhé rodiny ale fena nakonec nevydržela. Od té doby Lana čeká v útulku. Ochránci zvířat se nyní rozhodli na její případ znovu upozornit. Laně totiž hrozí eutanazie, „protože nebyla schopná najít stálý domov už tři roky“.

Potíž labradorky tkví v tom, že Lana není mazlivá a od lidí si udržuje odstup. „Když Lanu vidíte, připadá vám jako pes, kterého chcete pohladit a mazlit se s ním na gauči. Ona ale na tohle není,“ varuje šéfka útulku Brenda Dobranská.

„O Lanu nemá nikdo zájem, protože lidé chtějí psy, se kterými se mohou mazlit a hrát si s nimi,“ myslí si šéfka útulku. „Lana je veselá, ale není to ten typ psa, který vás nechá ho podrbat na břiše a bude s vámi spát v posteli,“ dodává.

Lanin případ přesto i tentokrát zvedl obrovskou vlnu solidarity a na útulek už se obrátilo už na pět tisíc zájemců o adopci. „Lidé chtějí pomáhat a to je bezvadné. Musí ale být pro psa vhodnými majiteli, stejně jako i adoptovaný pes musí sednout jim a ostatním zvířatům v domácnosti,“ upozorňuje Dobranská.  

Přesto je přesvědčena, že trvalý domov už se pro Lanu tentokrát najít podaří.  „Do třetice už to musí vyjít,“ věří ochránkyně zvířat.

Dodává, že Lana by měla mít možnost trávit většinu času venku, protože pro interiér je „moc neposedná“. Teď proto pracovníci útulku pro labradorku hledají domov s oploceným výběhem, bez dětí a zvířat.

Podívejte se na Lanu a další pejsky:

Doporučujeme
listure ( 14. května 2017 22:32 )

Útulky to dělají. Nám říkali v útulku, když se nám zaběhl pes, že by tam byl týden a pak by šel na pokusy nebo utratit...také jsme se divili...

altmanova ( 14. května 2017 22:05 )

trefné, souhlasím

ARMAGEDON2017 ( 14. května 2017 19:40 )

Proč musi trpět nevinna zviřata co nikomu neublížili....Co takhle tam zavřit Kalouska,Sobotku??????

zkratik ( 14. května 2017 19:37 )

proč utratit?V útulku přeci má všechno,co potřebuje

Hela1 ( 14. května 2017 18:58 )

 snad už bude mít štěstí na domov.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa