»Krev byla všude, i na stropě!« Pasažéři letu hrůzy popsali silné turbulence

Autor: ČTK, lm - 
2. 5. 2017
15:54

„Házelo to s námi jako v pračce, krev byla až na stropě, mysleli jsme, že je po nás.“ Tak popisují pasažéři pondělní let z ruské Moskvy do thajského Bangkoku, který nečekaně zasáhly silné turbulence. Zranilo se 27 pasažérů, z toho čtyři těžce. Mezi zraněnými jsou i tři děti.

Pasažéři ruského Aeroflotu si prožili let jako z hororu. Necelou hodinu před přistáním v Bangkoku jejich Boeing 777 nečekaně zasáhly silné turbulence. „Nic nenasvědčovalo tomu, že nám hrozí nebezpečí, a pak to najednou s letadlem třikrát hodilo,“ popsala cestující Liliya Kovernikova, která si sama při turbulencích lehce zranila krk.

„Najednou se všichni a všechno na palubě začali točit jako v pračce. Skoro nikdo neměl pásy. Nikdo nás neupozornil, že si je máme zapnout. Většina pasažérů zrovna nicnetušíc vyplňovala vstupní kartičky a chystala se na přistání,“ doplnila. Aerolinky v prohlášení po incidentu vysvětlily, že pilot letounu typu Boeing 777 ani nemohl pasažéry varovat, neboť turbulence nastala v oblasti bez oblačnosti. Piloti je tedy nečekali.

Video Při turbulenci během letu z Moskvy do Bangkoku se zranilo téměř 30 lidí. - YouTube/Anna Ledovskikh
360p 240p

Na palubě následně zavládla panika. Při turbulencích se zranilo 27 pasažérů; utrpěli zlomeniny, pohmožděniny a někteří i otřes mozku. „Všude byla krev, na opěrkách i na stropu, kam to některé vyhodilo,“ popsala studentka medicíny Jekatěrina, která okamžitě začala pomáhat zraněným. „Některým jsem řekla, aby se nehýbali a zůstali ležet na podlaze. Bylo nebezpečné je zvednout, protože mohli mít poraněnou páteř,“ dodala. Toto její podezření se nakonec naštěstí nepotvrdilo.

Zranění byli po přistání převezeni do nemocnice, nejméně čtyři lidé skončili ve vážném stavu na operačním sále. Mezi zraněnými je 24 Rusů a tři Thajci. Thajsko, především jeho přímořská letoviska, je oblíbenou destinací ruských turistů a aerolinky létají z Moskvy do Bangkoku dvakrát denně.

Video Při silných turbulencích na letu do Bangkoku se zranily dvě desítky pasažérů. - Instagram/Evgenia Zibrova
360p 240p

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
starypes ( 3. května 2017 05:52 )

Ty jsi se narodil blbý, blbec jsi a blbcem zůstaneš. O tobě složili i píseň.

olympic ( 3. května 2017 05:24 )

Otázka je, jestli to opravdu byly turbulence a ne technický stav ruského samaljotu. Rusácí lhali, lžou a lháti budou, tudíž podvodníkům nevěřím. Možná se zítra dočteme, že odstartovali jen s jedním křídlem

egyptanka ( 2. května 2017 17:29 )

Pásy mám vždy zapnuté celou cestu. Myslela jsem,že to i letušky kontrolují.

starypes ( 2. května 2017 16:22 )

Jejich problém. Měli mít zapnuté pásy, zejména děti.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa