´Bezpečáci´ během letištních kontrol po celém světě jsou schopni třeba vzít i miminu kojeneckou vodu, jen aby dostáli zpřísněným pravidlům přepravy. Zbraň policistky z losangeleského sboru ale bohorovně přehlédli! Noell Grant (42) vyrazila na rodinnou dovolenou do Thajska a až během přestupu na Tchaj-wanu si všimla, že má v příručním zavazadle i malou pistoli a šest nábojů! Nešlo o její služební zbraň, nýbrž o malou soukromou pistoli značky Ruger.

Ne, nešlo o testování bdělosti letišní ostrahy, s sebou si zbraň vzala nedopatřením, neuvědomila si prý, že ji má v tašce. Přesto se na jednom z nejfrekventovanějších letišť v USA dostala zcela bez problémů až do letadla!

A když svůj omyl při přestupu oznámila tchajwanským úřadům, ty jí zakázaly pokračovat v cestě, dokud se záležitost nevyřeší. Americký úřad pro bezpečnost v dopravě (TSA) uvedl, že při kontrole v Los Angeles nebyly dodrženy obvyklé postupy. „Viníci budou odpovídajícím způsobem potrestáni,“ řekl Nico Melendez z TSA.

„Je to neskutečné překvapení, když uvážíte, jakým řetězem prohlídek musela ta žena projít, včetně skenování zavazadel. Selhání celého systému má rozhodně na svědomí lidský faktor,“ uvedl Ali Abbas, který spolupracuje na celém systému ochrany amerických letišť před bezpečnostními riziky.

Muslimku odmítli pustit do letadla v hidžábu:

Muslimku odmítli pustit do letadla v hidžábu.
Muslimku odmítli pustit do letadla v hidžábu.
Autor: Facebook/Youtube

Fotogalerie
4 fotografie