Z porodnice ve Venezuele evakuovali 54 dětí. A po protestech jsou další mrtví

Autor: pet, ČTK - 
21. 4. 2017
16:30

Protesty ve Venezuele, kde lidé od začátku měsíce demonstrují za předčasné volby a dodržování demokracie, si v noci na pátek vyžádaly další oběť. Oznámil to podle agentury AFP starosta předměstí Caracasu. V tomto týdnu zemřeli při protestech již čtyři lidé. Na západním okraji hlavního města byla v noci z místní porodnice evakuována padesátka dětí.

„S velkou bolestí v srdci sděluji, že byl zastřelen Melvin Guaitan, dělník ze čtvrti města Sucre,“ napsal na svém twitterovém účtu starosta Sucre, které je součástí metropolitní oblasti Caracas. Místní obyvatelé na sociálních sítích informují, že v oblasti slyšeli výstřely a viděli, jak policie obrněnými vozy a slzotvorným plynem rozhání demonstranty.

Čtvrteční protesty se protáhly až do pátečního rána, zejména na západním předměstí hlavního města. V obvodu Valle bylo z místní porodnice evakuováno 54 dětí. „Ozbrojené skupiny najaté opozicí napadly porodnici,“ napsala na Twitteru venezuelská ministryně zahraničí Delcy Rodríguezová. Opozice tuto verzi odmítla.

„Všichni ví, že porodnici museli evakuovat kvůli slznému plynu, který tam šíří diktátorský režim,“ reagoval místopředseda parlamentu Freddy Guevara.

VIDEO: Podívejte se, jaká je ve Venezuele chudoba. Lidé stojí frontu na chleba 

Video Lidé v Caracasu stojí frontu na chleba. - Blesk TV
1080p 720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
tgbg ( 21. dubna 2017 19:02 )

Tak skončí krachem každý komunistický stát řízený komunisty!!!!

1912 ( 21. dubna 2017 18:14 )

Tak dlouho je ti zločinci Us rozeštvávají jen kvůli ropě jsou tam největší naleziště ropy !!Můj bratranec ing .petrochemie z Texasu tam měl se svojí manželkou co je z Venezueli plno akcií v jedné americké firmě která tam působila a o vše přišli a firmu Us vyhodili před několika lety !!!Bravo !!Tam nemají co dělat !!!

balika ( 21. dubna 2017 16:47 )

Tak už spustili Ušáci Majdan Caracasu?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa