Trump chce omezit víza, přes která se do USA dostala i Melania

Autor: ČTK,val - 
19. 4. 2017
07:28

Americký prezident Donald Trump nařídil exekutivním příkazem prověřit vízový program H-1B, díky kterému získávají cizinci pracovní povolení na odborné pozice. Trump se ho už v kampani zavázal ukončit. Přitom, jak upozornila BBC, právě toto vízum využila při příchodu z rodného Slovinska do Spojených států také jeho současná manželka Melania, která se živila jako modelka.

„Víza H-1B jsou v současné době udělována naprosto náhodnou loterií, to je špatně. Získávat by je naopak měli jen ti nejvíce kvalifikovaní a nejlépe placení žadatelé a tato víza by nikdy neměla být využívána k nahrazení Američanů,“ řekl Trump.

Zmíněný dekret rovněž požaduje od vládních agentur, aby při uzavírání federálních kontraktů upřednostňovaly americké produkty.

V rámci vízového programu H-1B, který je otevřen nejen technologickému odvětví, ale například také architektům, vysokoškolským učitelům či modelkám, získá každoročně pracovní povolení 85 tisíc cizinců. Vláda 65 tisíc víz uděluje v loterii, dalších 20 tisíc víz pak náhodně rozdělí postgraduálním studentům. Počet žadatelů o tato víza letos poklesl na 199 tisíc, loni se o ně ucházelo 236 tisíc cizinců.

Samotná Trumpova manželka Melania, která pochází ze Slovinska, přitom podle médií tento druh víz využila, když v roce 1996 přišla za prací do Spojených států.

Video Módní vkus Melanie Trump - youtube.com/Mary Tardito
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
1912 ( 19. dubna 2017 10:14 )

od malička umí držet jen zbran jako ti hitlerovci vždyt se podívejte kolik těch dětí tam má zbraně u sebe a rodin jsou to jen vraždíci monstra pokud se neuchytí ve škole jdou do armády !!

1912 ( 19. dubna 2017 09:41 )

však kradou jen vzdělané na školách po světě a lákají je na jejich univerzity a také ty uprchlíky si již dávno rozdělily a vybraly ty vzdělané jedny poznala jako lékařskou syrskou rodinu 2016 když tam pobývala u rodiny v Us .Vždyt tam polovina dětí nechodí do školy nebot je tam učí doma ty tupce a třetina v armádě a něco na školách pokud mohou platit rodiče či se zadluží !Jinak na univerzitách jsou nyní samí čínani ti dobře platí a dotují jejich univerzity s těmi granty a hlavně tím získávají mozky s kterými se pak chlubí jinak jsou to debilové !! !!!

ivoadler ( 19. dubna 2017 09:26 )

Co je to za vizový program, na jehož základě se do USA hrnou sportovci, zpěváci, herečky a modelky? V Evropě nám pak chybí.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa