Fotograf zachránil po útoku malého hocha. Pak našel mrtvolky dětí a zhroutil se

Autor: Mii,ČTK - 
18. 4. 2017
21:05

Hrůzy sobotního útoku v syrském městě Aleppo, při kterém zemřelo 126 lidí, ukazují nově zveřejněné snímky. Nachází se na nich fotograf Abd Alkader Hadak, jenž se místo toho, aby masakr zachytil, rozhodl zachránit malého chlapce. Jakmile se mu to podařilo, spatřil ale mrtvoly dalších dětí a emočně se zhroutil.

Abd Alkader Hadak je válečný fotograf pracující v Sýrii. S několika kolegy byl svědkem toho, když v sobotu v konvoji s evakuovanými Syřany explodovala nálož a zavraždila více než stovku lidí.

Fotografa výbuch zasáhl, ale nijak vážně nezranil. Muž se proto rozhodl pomoci obětem, kterými byla poseta celá zem. Vzal do náruče malého chlapce a utíkal s ním ke zdravotníkům. Cestou minul řadu mrtvých těl. Tíhu situace nakonec nezvládl a v slzách se zhroutil na zem. Vše zachytily fotografie, které pořídil jeho kolega.

VIDEO: Jak je rozděleno území Sýrie?

Video Kam kráčí Sýrie? - Info.cz
720p 480p 360p 240p

„Bylo to příšerné, všude kolem vás umíraly děti. Emočně jsem to nezvládl. To, co jsem s kolegy zažil, je nepopsatelné,“ uvedl Hadak pro CNN. Dodal také, že neví, zda dítě, které zachránil, přežilo.

Desítky mrtvých dětí

Sobotní útok na konvoj s evakuovanými Syřany nepřežilo 126 lidí. Oznámila to exilová organizace ochránců lidských práv (SOHR), podle níž je mezi mrtvými 68 dětí. Počet obětí se přitom od soboty opakovaně zvyšuje – předchozí bilance hovořila o 112 mrtvých. Na konvoj u Aleppa zaútočil sebevražedný atentátník s nákladním autem plným výbušnin.

Autobusy, které se staly terčem útoku, čekaly na povolení pokračovat v evakuaci. Vezly lidi ze čtyř lokalit, které byly dlouhodobě obléhány povstalci nebo spojenci syrské armády. Podle Ramího Abdar Rahmána ze SOHR je 109 obětí ze šíitských vesnic Fúa a Kafrája, zbylí mrtví jsou humanitární pracovníci a povstalci.

Doporučujeme
sores ( 19. dubna 2017 17:27 )

Ať si mužský dají do h.u.by na louce a třeba se zabijí, ale proč to mají odnášet malé dětičky a jejich matky???????? Na to by měl být zákon, kdo zabije dítě nebo matku okamžitě trest smrti!!!!

balika ( 19. dubna 2017 17:13 )

společnosti, se zásobou ropy 2,500 milionu barelů, vyhnula se privatizaci a je v rukou pouze prostátních podniků. Takže se zeptejme , proč a kdo se pokouší svrhnout jeho vládu? (Vždycky když někde něco dobře funguje a lidi se mají dobře a žijí v míru, tak se to musí zničit.)

balika ( 19. dubna 2017 17:10 )

• Assadova rodina patří k tolerantnímu islámu Alawidské orientace. • syrské ženy mají stejná práva jako muži - na studium, zdravotnictví avzdělávání. • V Sýrii nejsou ženy nuceny nosit burku. Šaría (islámské právo) je protiústavní. • Sýrie je jediná arabská země se sekulární ústavou a netoleruje islámská extremistická hnutí. • Zhruba 10% syrského obyvatelstva patří k jedné z mnoha křesťanských denominací, ta je plně integrovaná v syrském politickém a společenském životě. • V ostatních arabských zemích má křesťanská populace méně než 1% v důsledku trvalého nepřátelství. • Sýrie zakázala geneticky modifikované (GMO) plodiny, s uvedením, že toto rozhodnutí bylo učiněno za účelem "zachování lidského zdraví". • Sýrie je otevřena západní společnosti a kultuře jako žádná jiná arabská země. • V médiích a na vysokých školách se otevřeně diskutuje jak ovlivnit globální mocenské elity. To znamená, že plně pochopili skutečnost, že skutečná moc Západu nespočívá v Bílém domě, ale spíše v komplexní a výkonné síti elitních think-tanků a v centrálních bankách. • V průběhu dějin bylo zvoleno pět papežů syrského původu. Náboženská tolerance je v této oblasti unikátní. • Před současnou občanskou válkou byla Sýrie jedinou zemí Blízkého východu, které se podobné konflikty vyhýbaly. • Sýrie byla jedinou zemí, která pomohla iráckým uprchlíkům bez jakékoli sociální, politické nebo náboženské diskriminace • Sýrii se jasně a jednoznačně staví proti sionismu a vládě Izraele. • Po masivním nálezu ropy v syrských Golanských výšinách, okupovaných Izraelem od roku 1967, Netanjahu nedávno požádal Obamu, aby uznal anexi území.Aby Izrael upevnil své postavení, tak se rozbíhají plány na usazení 100.000 izraelských osadníků. A dva nejdůležitější body: Sýrie je jednou z mála zemí na Středním východě bez dluhů u Mezinárodního měnového fondu • Sýrie je jediná středomořská země, která zůstává vlastníkem své ropné společ

provokaterka ( 19. dubna 2017 16:40 )

https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/435487-americky-expert-zpochybnil-odpovedn ost-syrie-za-utok-sarinem.html

1912 ( 19. dubna 2017 16:01 )

VLEZPRDE..LKA USA??? !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa