Děvčata v legínách nesměla do letadla. Aerolinky odvracejí hněv

Autor: mah - 
27. 3. 2017
12:20

Americké aerolinky United Airlines na sebe o víkendu strhly vlnu kritiky. Jeden z jejich zaměstnanců totiž v neděli zakázal nastoupit dvěma dívkám, které na sobě měly legíny. U odbavení se dozvěděly, že jsou nevhodně oblečeny. To vyvolalo vlnu kritiky na sociálních sítích. Společnost si ale za svým rozhodnutím stojí. Informoval o tom web listu The New York Times (NYT).

Dívky měly letět z Denveru do Minneapolis, ale nedostaly se ani přes odbavení. První o incidentu informovala Shannon Wattsová, která v té době čekala na svůj let do Mexika. V rozhovoru pro NYT uvedla, že si všimla dvou rozrušených mladých dívek, které odcházely od vedlejší odbavovací brány, obě na sobě měly legíny.

„Pravidla neurčuji, pouze na ně dohlížím“

V Shannon to vzbudilo zvědavost a šla se tak k vedlejší bráně sama podívat. Okamžitě si tam všimla rozzuřené rodiny se dvěma dcerami, z nichž jedna měla legíny. Rodiče se hádali se zaměstnancem společnosti United. „Já pravidla neurčuji, pouze na ně dohlížím,“ byla prý jeho reakce na stížnosti rodičů.

Kauza zakázaných legín přehledně jako video. Podívejte se na něj:

Video V legínách do letadla nesmíte, slyšely dívky na letišti - Youtube.com, Blesk TV,
1080p 720p 480p 360p 240p

Shannon Wattsová se od rodiny dozvěděla, že dvě dívky, které viděla dříve, nesměly nastoupit ze stejného důvodu, jaký řešili rodiče se svou dcerou. Ti nakonec mohli odcestovat, protože matka měla náhradní šaty, které si jejich dcera mohla obléct, v příručním zavazadle.

Rozčarování vyjádřila ještě před svým odletem na Twitteru. Zarážející se jí zdálo, že společnost určuje, jaké oblečení je vhodné pro cestování mladých dívek. Nejmladší z nich bylo podle Wattsové maximálně 11 let. V rozhovoru také rozporovala, proč jsou legíny nevhodné, zatímco šortky, co měl otec jedné z dívek, které končily, nad koleny, přípustné jsou.

Aerolinky: Nemá jim co koukat spodní prádlo

K celé záležitosti se v pondělí ráno vyjádřil i mluvčí United Airlines Jonathan Guerin. Ten potvrdil, že dvěma náctiletým dívkám v neděli zakázali nastoupit na let z Denveru do Minneapolis, protože jejich oblečení nebylo v souladu s jejich pravidly pro oblékání.

Dívky totiž podle Guerina chtěli využít programu „Pass Travelers“, který umožňuje zaměstnancům United a jejich příbuzným cestovat zdarma. Takoví pasažéři podle něj reprezentují společnost, a nesmějí proto nosit legíny, roztrhané džíny, prostřižená trička, žabky, nebo oblečení, přes které by bylo vidět jejich spodní prádlo. Podle mluvčího se obě dívky odešly převléknout a do Minneapolis pokračovaly příštím letem.

V neděli musely United Airlines reagovat na desítky tweetů, kde se uživatelé této sociální sítě pohoršovali nad jejich přístupem. Ve svých odpovědích opakovaly, že podle vlastních přepravních podmínek mohou odmítnout přepravit člověka, který je bosý nebo nevhodně oblečený. Zároveň se odvolávaly na podmínky pro cestující v programu pass travelers. Mezi kritiky se brzy začaly objevovat známé osobnosti, jako modelka Chrissy Teigen nebo herečka Patricia Arquette.

Legíny jako pohodlí na dlouhou cestu

Všichni se pozastavují hlavně nad tím, že legíny jsou ve světě populární, zvlášť když ženy a dívky potřebují pohodlné oblečení na dlouhou cestu. O to víc se většina kritiků společnosti nad jejím chováním pozastavuje. Mnoho uživatelů Twitteru se také začalo ptát, zda budou ve svém oblečení puštěni na palubu.

United Airlines tak musely v pondělí vydat krátké prohlášení. Tam znovu zdůrazňují, že pravidla oblékání pro většinu cestujících jsou mnohem volnější. Dívky, ženy a prý i muži v legínách na palubu jejích letadel smějí. Přísnější pravidla platí pouze pro cestující, kteří využívají programu Pass Travelers. 

Nemožnost cestovat letadlem v legínách se může zdát o to zvláštnější, když jinde můžete na palubu vzít několik svých oblíbených sokolů:

Video Přeprava dravých ptáků v letadle není ničím neobvyklým. - YouTube
360p 240p

Doporučujeme
balika ( 27. března 2017 20:29 )

Jste zmatená, jak stará koza, znovu si přečtěte pečlivě článek.

majojo ( 27. března 2017 19:43 )

Ony snad letěly v leginách do práce? A že nemůžou? No nemůžou, ale choděj. Pokud neváží přes sto a dobře odvedou svoji práci, je mi to šumák, i kdyby na sobě měly monokini. A čím jsem pohoršena? To jsem snad napsala jasně.

sakajeva ( 27. března 2017 19:32 )

Asi bude vhodnější volné oblečení. Do legin bombu neschováte, pod burku jo.

balika ( 27. března 2017 19:19 )

Co tu řešíte a nad čím jste pohoršena? Bankovní úřednice také nemůže chodit v leginách do práce. To vás také pohoršuje? A pokud jde o Oscary, tak tam je to v pořádku, komediantské *** vystavují svůj vercajk.

agfor ( 27. března 2017 17:50 )

A co burky, pod kterými můžou schovat nejen kalhotky, ale i spoustu výbušnin, ty si vzít můžou ?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa