Ti si nejprve proklepli první dvacítku herců a hereček z filmové databáze IMDB a 100 nejvlivnějších celebrit. Zjistili, že ve srovnání s běžnou populací vykazovali vyšší pravděpodobnost rozvodu a jejich manželství trvala kratší dobu.

Výzkumníci se proto rozhodli tento fenomén prozkoumat podrobněji. Požádali dvě ženy, aby zhodnotily atraktivitu 238 mužů vyfocených v ročence střední školy. Ukázalo se, že ti nejatraktivnější z nich za sebou měli nejčastěji rozvody a krátká manželství.

Poslechněte si, jak Veronika Žilková podezírala manžela z nevěry:

Video
délka: 01:53

Veronika Žilková: Podezírala Stropnického z nevěry, dusila jeho ochranku! David Vaníček, Jan Jedlička

Badatelé poté udělali pokus na lidech průměrného zevnějšku. Těm nejdříve předložili soubor fotografií ošklivých lidí, čímž jim zvedli sebevědomí. Poté jim ukazovali snímky dalších osob. Zjistili, že když průměrně hezcí lidé lépe hodnotili svůj vzhled, vykazovali také větší zájem o osoby opačného pohlaví.

Z toho výzkumníci vyvozují, že ti, kdo jsou krásní nebo se za krásné jen považují, se s vyšší pravděpodobností dopustí nevěry. „K výběru atraktivního partnera máme řadu dobrých důvodů. Symetrický obličej u mužů například značí zdraví a potenci, krása žen zase ukazuje, že mají tu správnou hladinu hormonů vhodnou k reprodukci. Krása ale může ty z nás, kdo jsou ve svých vztazích nešťastní, učinit náchylnější k vyhledávání alternativních vztahů, takže to možná není vždycky úplně dobrá věc,“ řekla vedoucí autorka studie Dr Christine Ma-Kellamsová.

Již dříve jiné studie prokázaly, že krásní lidé mají vyšší plat, jsou šťastnější a ostatní je považují za přátelské a inteligentní. Nevýhodou ale je, že se častěji stávají terčem závisti.

„Pár snů“ Angelina Jolie a Brad Pitt objev vědců potvrzují, jejich manželství je v troskách:

Fotogalerie
151 fotografií