Ovlivnili ruští špioni Trumpovy vítězné volby? Výbor v USA zahájí šetření

Autor: ČTK,vei - 
20. 3. 2017
07:42

Výbor pro tajné služby americké Sněmovny reprezentantů dnes zahájí veřejné slyšení ve vyšetřování údajných ruských zásahů do loňské předvolební kampaně. Pozvaný je také ředitel Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) James Comey. V plánu je i prošetření tvrzení prezidenta Donalda Trumpa o jeho údajném odposlouchávání, které měl podle něj nařídit loni končící šéf Bílého domu Barack Obama.

Republikánský šéf výboru Devin Nunes se hodlá Comeyho ptát na věc, kterou od začátku měsíce řeší americká média: zda existuje jakýkoli důkaz o tom, že Obama nařídil během volební kampaně odposlechy Trumpova sídla v jeho newyorském mrakodrapu Trump Tower.

Vzhledem k dosavadním závěrům řady politiků i činitelů bezpečnostních orgánů, kteří Trumpovo tvrzení zpochybnili, se všeobecně očekává, že slyšení nepřinese žádný důkaz proti bývalému prezidentovi.

Podle Nunese, který patřil do Trumpova týmu zajišťujícího předání moci s Obamou, se dosud neobjevily ani žádné indicie o tajné spolupráci Ruska a volebního týmu prezidenta Donalda Trumpa během loňské kampaně.

Nunesův výbor vyšetřuje podezření, že se ruští hackeři prostřednictvím zásahů do kampaně demokratů snažili pomoci republikánskému kandidátu Trumpovi.

VIDEO: Vítěz amerických voleb Donald Trump a jeho první prezidentský projev:

Video První prezidentský projev Donalda Trumpa: S českými titulky - Blesk TV, Reuters
1080p 720p 480p 360p 240p

VIDEO: Podívejte se na první tanec D. Trumpa po inauguraci, tak jak ho zachytil na mobil Čech: 

Video Trump během tance s první dámou Melanií - Petr Macinka, IVK
360p 240p

Doporučujeme
poblion ( 20. března 2017 20:49 )

Tady amíci přímo přiznávají jak jsou neschopní, když jim prý rusové ovlivňují volby. To znamená, že rusáci jsou fakt třída a celé NATO může jít do řitě i se slavnou CIA. Jsou zcela neschopní.

marais ( 20. března 2017 17:20 )

Je to už na hlavu. Za vítězství Trumpa může jejich systém volitelů .Proč ho nezmění?

MarkusHermann ( 20. března 2017 09:24 )

Xenofobové věří že ano.

kalina107 ( 20. března 2017 08:24 )

 V podstatě USA vrazi přiznávají svou absolutní neschopnost a Putinovy nadpřirozené schopnosti . "Demokrati" ovšem když se jim to hodí , udělají ze sebe ve světě trapné šašky .

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa