Clintonová politiku nevzdává. Zvažuje kandidaturu na starostku New Yorku

Autor: nka - 
16. 3. 2017
21:25

Americká exministryně zahraničí Hillary Clintonová se po neúspěchu v listopadových prezidentských volbách možná vrátí do politiky. Podle nepotvrzených zpráv vážně zvažuje kandidaturu na starostku města New York.

Podle serveru TMZ se Clintonová nedávno setkala s několika lidmi z newyorských politických kruhů, s nimiž mluvila o možnostech nové kampaně, a její tým nyní prozkoumává terén.

Newyorčané budou starostu volit začátkem listopadu. Současný první muž města, demokrat Bill de Blasio už oznámil, že hodlá kandidovat znovu. Podle serveru Daily Mail de Blasio v minulosti zvažoval i účast v prezidentských volbách a trvalo několik měsíců, než Clintonovou v boji o Bílý dům podpořil.

Před měsícem Clintonová poprvé od inaugurace Donalda Trumpa veřejně vystoupila. Co vzkázala ženám?

Video VIDEO: Hillary Clintonová poprvé promluvila od inaugurace Donalda Trumpa. - Twitter.com
1080p 720p 480p 360p 240p

Spekulace, že se bývalá první dáma bude ucházet o křeslo starosty New Yorku, se neobjevuje poprvé. V lednu deník New York Post napsal, že Clintonová je na 50 procent rozhodnuta kandidovat. Její asistent vzápětí informace popřel.

Počátkem března se pak ve městě objevily plakáty s textem „Hillary starostkou“ a obrázkem jablka – symbolem města New York. V tu samou dobu průzkum veřejného mínění ukázal, že většina obyvatel Clintonovou za starostku nechce. Proti její účasti ve volbách se tehdy postavilo 58 procent dotázaných.

Doporučujeme
georg7 ( 25. září 2017 21:15 )

Radeji at se na stara kolena nauci radne kourit ocasy , aby Bill nevyhledaval praktikantky !

asijo ( 16. března 2017 23:37 )

Myslela snad uklízečku.

zdenek43 ( 16. března 2017 21:39 )

anoooo, takova CESKA Ing. Jana Bobošíková...... ++++Jana Bobošíková se narodila v roce 1964 v Praze a po absolvování gymnázia a vysoké školy ekonomické začala budovat svou kariéru v médiích. Působila v České televizi, na TV Nova, v Hospodářských novinách nebo na Českém rozhlase či rádiu Frekvence 1....... Právě během televizní krize v roce 2000 na sebe Bobošíková poprvé výrazněji upozornila. Během jejího působení na pozici ředitelky zpravodajství v České televizi se televizi výsměšně přezdívalo Bobovize. V roce 2001 pak televizi definitivně opustila. Politické angažmá Bobošíkové začalo v roce 2004, kdy během prvních voleb do Evropského parlamentu byla zvolena spolu s někdejším ředitelem TV Nova Vladimírem Železným za hnutí Nezávislých. Krátce po zvolení hnutí opustila, založila si vlastní stranu Politika 21 a v europarlamentu působila jako nezařazená poslankyně. Ve volbách do europarlamentu v roce 2009 se Bobošíkové nepodařilo obhájit europoslanecký mandát a na vysokých politických postech de facto skončila. To však ani v nejmenším neznamená, že by přestala být v politice vidět. +++ Od této doby je Jana Bobošíková považována za univerzální českou kandidátku úplně na všechno.+++++ Bobošíkovou založená politická strana Politika 21 se v průběhu času přetransformovala do politické strany Suverenita, což ovšem nikterak nepomohlo Bobošíkové zopakovat volební úspěch v žádných volbách, kterých se účastnila. Již v roce 2008 Bobošíková neúspěšně kandidovala na prezidentku ČR. Do volby šla jako bývalá funkcionářka SSM za Komunistickou stranu Čech a Moravy, svou kandidaturu ale sama pro neúspěch ve druhém kole volby stáhla. V roce 2009 se pak Bobošíková neúspěšně ucházela o místo ředitelky České televize. Politických pozic, na které Bobošíková neúspěšně kandidovala, je nespočet. Toužila se stát primátorkou Prahy, senátorkou, dvakrát se marně pokoušela dostat do poslanecké sněmovny a svou snahu stát se první českou prezidentkou zopakovala v přímé volbě v roce 2013. To vš

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa