Mariňáci si posílali nahé „vojandy“ a peprně je komentovali. V USA řeší skandál

Autor: mah - 
6. 3. 2017
17:45

Americké ministerstvo obrany vyšetřuje výrazné porušení disciplíny. Zjistilo, že si až několik tisíc příslušníků námořní pěchoty mezi sebou na Facebooku posílalo fotky svých polonahých a nahých kolegyň. Obrázky se objevovaly v neveřejné skupině Marines United, jejímiž členy bylo až 30 tisíc mariňáků. Pod každým se také objevovaly vulgární a sexuálně urážlivé komentáře. V pondělí o tom informovala BBC.

Na to, co se ve skupině objevuje, upozornila nezisková organizace The War Horse, kterou vede Thomas Brennan, sám veterán námořní pěchoty. Facebook skupinu už zakázal. Do vyšetřování se dala také Námořní kriminální vyšetřovací služba (NCIS).

Celá kauza se rozběhla v lednu, kdy na skupinu jeden z jejích členů nahrál odkaz, který vedl do složky ve službě Google Drive. Ta byla plná fotek mariňaček, které byly různě svlečené. Členové skupiny se poté začali navzájem povzbuzovat, aby přidávali podobné fotky nebo zkusili poznat své kolegyně a napsat jejich jméno, jednotku i hodnost. Zveřejněné byly jak fotky, které byly pořízené s vědomím vojaček, tak i obrázky, které mariňáci pořídili tajně.

Google složku okamžitě smazal a stejně jako Facebook zablokoval účty všech, kteří do ní nahrávali obrázky. 

Sdílení fotek začalo ve stejnou dobu, kdy první jednotky námořní pěchoty začaly přijímat první ženy. Organizace The War Horse mluvila s pěti ženami, jejichž fotky unikly. Některé z nich si myslí, že za jejich únikem mohou stát jejich bývalí partneři. Jedna z mariňaček se nechala slyšet, že i kdyby o ni stáli, tak svou vojenskou službu nikdy neprodlouží. 

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
victor1 ( 7. března 2017 10:22 )

Přesně tak.Nevím na co by nám byly v boji.Vlastně jo,třeba někde na štábu u map a kouření oficírů,to jo.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa