Trump chce vést soupis muslimů. Albrightová se protestně přihlásí k islámu

Autor: ČTK - 
26. 1. 2017
15:06

Bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová se zaregistruje jako muslimka, pokud nový americký prezident Donald Trump vytvoří databázi amerických muslimů. Napsal to zpravodajský server BBC. Soupis muslimů Trump slíbil před dvěma lety v jednom rozhovoru, později se ale od záměru distancoval.

Nyní prezident připravuje exekutivní nařízení, kterými na několik měsíců zastaví veškerou imigraci a kterými zablokuje vydávání víz lidem z vybraných zemí Blízkého východu a severní Afriky, včetně Sýrie, Iráku, Libye či Jemenu.

„Byla jsme vychovávána jako katolička, pak jsem vstoupila do episkopální církve a později jsem zjistila, že moje rodina byla židovská,“ uvedla na Twitteru Albrightová, která má české kořeny. Jsem připravena se jménem solidarity zaregistrovat jako muslimka,“ dodala.

Server BBC poznamenal, že podobná solidární prohlášení učinila už řada lidí, včetně známých osobností. Jednou z nich je americká herečka Mayim Bialiková, která je známá z populárního seriálu Teorie velkého třesku. „Jsem židovka. Jsem připravena se solidárně zaregistrovat jako muslimka, pokud na to přijde,“ napsala Bialiková.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
flesch2z ( 27. ledna 2017 16:32 )

Ano, Olbrajtka přednáší na univerzitě v USA to za co jí platí neziskovky typu Sorosovky a její nejlepší student je Čulík z Britských listů. K islámu můžou jít všichni vítači (máme demokracii) a taky s nimi po volbách odtáhnou do Afriky, Keni. Afghánistánu, Sýrie........ a tam se můžou požírat navzájem.

salto ( 27. ledna 2017 09:15 )

Ať si vezme hidžáb a jde mezi ně, třebas jí dojde

st.rec ( 27. ledna 2017 08:33 )

Soupis je trochu málo,protože je nutné aby všichni byli čipováni jako psi.Balkánská řeznice se může radši přihlásit k odpovědnosti za válečné zločiny a zločiny proti lidskosti.

krupan10 ( 27. ledna 2017 08:20 )

židovka Korbelová, řeznice ze Sarajeva. Odporná havloidní mrcha. Přešla k islámu - to znamená, že žádnou víru neměla.

tomik007 ( 27. ledna 2017 04:39 )

Skvely napad jak zniczit muslimy

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa