Exšéf protidrogového dostal 10 let za pašování drog. Vedl gang s hašišem

Autor: ČTK, abo - 
29. 12. 2016
21:55

Finský soud dnes poslal na deset let do vězení bývalého šéfa protidrogové policie Jariho Aarnia, který v době výkonu své funkce vedl gang pašeráků drog. Informovaly o tom světové agentury.

Devětapadesátiletého Aarnia soud poslal do vězení mimo jiné za pašování drog, zneužití funkce a falšování důkazů. Bývalý šéf protidrogové policie podle něj hrál klíčovou roli při převozu téměř 800 kilogramů hašiše z Nizozemska do Finska. Droga se mezi uživatele dostala v letech 2011 a 2012.

Aarnio obvinění odmítl a tvrdil, že je nevinný. Podle svých právních zástupců se hodlá proti rozsudku odvolat.

Kromě exšéfa protidrogové policie dostal dnes desetiletý trest ve stejném případě také další vysoce postavený člen finské policie, jehož jméno média neuvedla.

Aarnio sloužil u policie 30 let, když ho v roce 2013 jeho kolegové zadrželi. Už v září ho soud usvědčil z korupce v případu, který se týkal prodeje sledovací techniky finské policii firmou, v níž měl vysoce postavený policista podíl. Soud Aarniovi uložil tříletý trest vězení.

Jari Aarnio během procesuJari Aarnio během procesu | 

Aarniův případ vyvolal ve Finsku velkou pozornost. V této severské zemi je velmi nízká míra korupce ve veřejném sektoru, upozornila agentura AP. Podle indexu organizace Transparency International je Finsko po Dánsku dokonce druhou nejméně zkorumpovanou zemí světa.

Volby 2018

Volby do Senátu 2018 Komunální volby 2018

Komunální volby v Česku budou 5. a 6. října. V nich si lidé z více než 200 tisíc kandidátů na kandidátních listinách vyberou nové zastupitele svých obcí.

Ve stejném termínu navíc ve třetině obvodů proběhnou i volby do Senátu. Tam se chce probojovat více než 200 kandidátů.

Kde se volí do Senátu Systém senátních voleb Systém komunálních voleb Průzkum Volby v roce 2018

Doporučujeme
setroseuros ( 30. prosince 2016 04:42 )

 Tak tomu se rika -Pustit kozla do zahradky. 😁

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa